Niemcy coraz bliżej wygrania MŚ klasy 505 w Gdyni

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Lutz Stengel i Holger Jess na jachcie klasy 505
Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Lutz Stengel i Holger Jess na jachcie klasy 505
zdjęcie autora artykułu

Niemcy Lutz Stengel oraz Holger Jess umocnili się na prowadzeniu po kolejnych wyścigach mistrzostw świata klasy 505 w Gdyni. Drugą pozycję nadal zajmują broniący tytułu Amerykanie Mike Holt i Rob Woelfel.

W tym artykule dowiesz się o:

Czwartek był drugim dniem rzędu kiedy udało się przeprowadzić trzy wyścigi SAP 505 Worlds 2018. Dzięki temu starty spowodowane zbyt słabym wiatrem, jaki panował w poniedziałek oraz wtorek, udało się odrobić w całości. Bardzo dobrą żeglugę kontynuują Niemcy Lutz Stengel oraz Holger Jess, którzy tego dnia mijali linię mety na miejsca pierwszym, piątym oraz ponownie pierwszym i umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Nieco słabiej pływali tym razem obrońcy tytułu Mike Holt oraz Rob Woelfel ze Stanów Zjednoczonych i zajęli miejsca trzynaste, siedemnaste oraz ósme, przez tracą już do liderów aż trzynaście punktów. To stawa ich w coraz trudniejszej sytuacji, ponieważ do końca regat został już tylko jeden dzień i maksymalnie dwa wyścigi. Natomiast na trzecią lokatę wśród 127 jachtów awansowali reprezentanci Francji Philippe Boite i Mathieu Fountaine, po tym jak kończyli wyścigi na miejscach ósmy, pierwszym oraz piątym i znajdują się osiem punktów za drugą załogą w stawce. Niezmiennie najlepszymi Polakami są Jakub Pawluk oraz Marcin Józefowski, którzy przesunęli się z pozycji trzydziestej siódmej na trzydziestą trzecią. W czwartek Polacy rozpędzali się z wyścigu na wyścig, w pierwszym zajmując miejsce czterdzieste, w następnym trzydzieste trzecie, a w ostatnim dwudzieste pierwsze. Pierwszy z dwóch ostatnich wyścigów regat zaplanowany jest na piątek 27 lipca na godzinę 12:00. Organizatorami mistrzostw jest Polski Związek Żeglarski, Miasto Gdynia i Polskie Stowarzyszenie Klasy 505. Sponsorem tytularnym jest firma SAP, a patronat medialny nad imprezą ma Żeglarski.info.

ZOBACZ WIDEO Mamy nagranie z historycznego zjazdu Bargiela. Te ujęcia zapierają dech w piersiach!

Źródło artykułu: