KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rozpoczynają się mistrzostwa Polski klasy Micro

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w dniach 27-29 lipca z bazą w Centrum Żeglarskim nad jeziorem Dąbie w Szczecinie. Organizatorem regat jest Polskie Towarzystwo Regatowe Klasy Micro, a organizatorem wykonawczym firma MT Partners.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Piotr Tarnacki z załogą na jachcie klasy Micro Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Piotr Tarnacki z załogą na jachcie klasy Micro
- To już druga edycja mistrzostw Polski klasy Micro w Szczecinie. Mamy nadzieję, że wzorem ubiegłego roku, będzie to kawał mocnego ścigania dla wszystkich, szczególnie że jest to ostatnia impreza przed mistrzostwami świata. Na brzegu mamy również atrakcje dla kibiców więc zapraszamy wszystkich do Centrum Żeglarskiego - cieszy się Bartosz Piotrowski, wiceprezes klasy Micro w Polsce i sternik szczecińskiej załogi Volvo LaBesto POL13.

W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie do 15 wyścigów. Start w lipcowych regatach zapowiedziała cała czołówka polskich zawodników w tym Piotr Tarnacki - 8 krotny mistrz świata oraz znany z regat meczowych i w klasie 470 Rafał Sawicki.

Ponadto zobaczymy wielokrotnych medalistów mistrzostw świata w dywizjach Cruiser i Racer Rafała Moszczyńskiego i Macieja Twarowskiego oraz szczecińską załogę Bartosza Piotrowskiego, Wice Mistrzów Świata w klasie Racer.

Dzięki wsparciu sponsora tytularnego regat, Volvo Auto Bruno Szczecin od piątku do niedzieli dla kibiców przygotowano strefę z najnowszymi modelami samochodów Volvo oraz możliwość jazd testowych w prezentowanych autach. Wstęp na regaty i strefę jest bezpłatny.

ZOBACZ WIDEO Mamy nagranie z historycznego zjazdu Bargiela. Te ujęcia zapierają dech w piersiach!

Sponsorem tytularnym regat jest Volvo Auto Bruno Szczecin, sponsorem głównym ATA, a partnerami Miasto Szczecin, Centrum Żeglarskie w Szczecinie, EasyBake oraz firmy Cotes A/S i Agencja Interaktywna Best Performance.

Program regat:

Piątek:
8:00 - 10:30 - zgłoszenia i rejestracja zawodników
11:00 - otwarcie regat i odprawa sterników
12:30 - start do pierwszego wyścigu

Sobota:
10:00 - 17:00 - wyścigi

Niedziela:
10:00 - 14:00 - wyścigi
16:00 - zakończenie regat

Strona regat: www.sailinszczecin.com

----------------

Klasa Micro wywodzi się z Francji, gdzie ponad 30 lat temu w kręgach miesięcznika „Beateaux” opracowano założenia nowej klasy jachtów do żeglugi regatowo-turystycznej. Klasa zarejestrowana jest jako międzynarodowa w Federacji World Sailing (ex ISAF), a od 1999 roku rozgrywane są mistrzostwa świata.

Micro w Polsce ma bardzo bogatą wieloletnią historię. Pierwszym polskim akcentem był start załogi jachtu „Mikron” na Micro Cup w Breście w 1986 r. Rok później rozegrano już mistrzostwa Polski klasy Micro w Górkach Zachodnich. Kolejne lata to już właściwe nieustające sukcesy polskich załóg, począwszy od dwóch zwycięstw słynnej „Kumpelki” w Micro Cup w latach 1987 i 1988 (skipper Jarosław Kaczorowski), przez triumfy Leona Wróbla i ostanie sukcesy w mistrzostwach świata Stanisława Sawko, braci Przemka oraz Piotra Tarnackich i Piotra Ogrodnika w Micro Proto czy zwycięstwa Kazimierza Domalewskiego, Andrzeja Czapskiego, Grzegorza Banaszczyka, Piotra Słowika, Marcina Pietrzaka w Micro Cruiser. Z sukcesami na łódkach Micro ścigali się tak znakomici żeglarze jak Piotr Cichocki, Marek Muzykiewicz, Andrzej Skrzat i Szymon Szymik.

Czy Piotr Tarnacki wygra tegoroczne mistrostwa Polski klasy Micro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×