Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Star Sailors League: Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki na piątym miejscu po 1. dniu

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajmują piąte miejsce po pierwszych wyścigach finałowych regat Star Sailors League, które odbywają się w Nassau na Bahamach. Prowadzą Brazylijczycy Robert Scheidt i Henry Raul Boening.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki podczas regat Star Sailors League 2018 Materiały prasowe / Marc Rouiller / Star Sailors League / Na zdjęciu: Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki podczas regat Star Sailors League 2018
Od wtorku 4 grudnia w Nassau na Bahamach odbywają się finałowe regaty Star Sailors League w dwuosobowej klasie Star, na których pojawili się najlepsi żeglarze świata, mistrzowie i medaliści olimpijscy oraz mistrzowie świata. Wśród nich są także dwukrotny medalista olimpijski w klasie Finn Mateusz Kusznierewicz wraz z załogantem Dominikiem Życkim.

Podczas pierwszego dnia rywalizacji, z powodu zbyt słabego wiatru, nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu. W środę pojawiły się doskonałe warunki żeglarskie, co pozwoliło na rozegranie aż czterech biegów. Bardzo dobrze ściganie rozpoczęli reprezentanci Polski, którzy prowadzili w pierwszym wyścigu, ale wpłynęli na metę i tak na bardzo dobrej, drugiej pozycji.

Kolejny bieg to jedenaste miejsce naszych zawodników. Później Kusznierewicz z Życkim ponownie, po świetnej żegludze, dopłynęli do mety jako druga załoga w stawce dwudziestu trzech jachtów. Nasi zawodnicy zakończyli dzień miejscem piętnastym i w efekcie zajmują wysoką, piątą lokatę w klasyfikacji generalnej. Liderami są Brazylijczycy Robert Scheidt i Henry Raul Boening.

Podstawowa część rywalizacji zakończy się w piątek, a w weekend odbędą się starty finałowe.

ZOBACZ WIDEO: Rajd Barbórka 2018. Dlaczego zawody są tak wyjątkowe?
Czy Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki staną na podium finałowych regat Star Sailors League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×