KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ostatnie 4 dni na zgłoszenia do Śląskich Nagród Żeglarskich Carbony 2019

Tylko do 24 lutego można wysyłać zgłoszenia do Carbonów, Śląskich Nagród Żeglarskich za sezon 2018. 29 marca w Rybniku, podczas uroczystej gali poznamy zdobywców Carbonów.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Trofea przyznane podczas Gali wręczenia Carbonów 2018 Materiały prasowe / Gwidon Libera / Na zdjęciu: Trofea przyznane podczas Gali wręczenia Carbonów 2018
Śląskie środowisko żeglarskie ponownie może przyznać nagrody i wyróżnić osoby, osiągnięcia i inicjatywy związane z żeglarstwem. Celem nagród jest popularyzacja żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich na Śląsku, kształtowanie i rozwijanie świadomości żeglarskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie organizacji wydarzeń i wychowania wodnego dzieci i młodzieży.

Kategorii, w których Kapituła może przyznać nagrody jest sześć:

- Żeglarz roku
- Wydarzenie/regaty roku
- Trener roku
- Rejs/wyprawa roku
- Nadzieja Roku (młodzieżowa)
- Nagroda specjalna (otwarta formuła)

ZOBACZ WIDEO W reprezentacji nie będzie na stałe numeru 1. "Przed każdą serią spotkań wybierzemy bramkarza"

Czytaj także - Zuzanna Rybicka mistrzynią Europy juniorek, kolejny wysyp medali Polaków!

Wybór zwycięzców poprzedzi zgłaszanie kandydatów i wyłonienie nominowanych. Kandydatów zgłaszać może każdy poprzez wysłanie formularza mailem lub pocztą. Termin zgłoszeń upływa 24 lutego. Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 29 marca 2019 roku podczas kolejnej edycji Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku.

Nad całością czuwać będzie Kapituła Śląskich Nagród Żeglarskich w składzie:

- Przewodniczący Kapituły: Kpt. Janusz Koper - Wiceprezydent Rybnika
- Marian Krupa - trener, Prezes Śląskiego OZŻ
- Szymon Kuczyński - wybitny żeglarz, podróżnik

- Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony wręczymy już po raz drugi. Zeszłoroczna pierwsza edycja spotkała się z bardzo dobrym i ciepłym przyjęciem. Carbony wypełniają brakujący element promocji i wsparcia dla środowiska żeglarskiego w regionie. Carbon to węgiel, czyli surowiec nierozerwalnie związany ze Śląskiem. Ale to też materiał z którego buduje się jachty, żagle czy osprzęt do jachtów. To synonim nowoczesnej technologii w żeglarstwie. Mamy nadzieję, że nazwa przyjmie się w środowisku a ranga nagrody będzie rosła z roku na rok - wyjaśniają organizatorzy.

Czytaj także - Piotr Kula dziewiąty, sześcioro Polaków w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata w Miami

Oficjalna strona Śląskich Nagród Żeglarskich to www.slaskiezagle.pl/carbony gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje i pobrać formularz zgłoszeniowy.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×