Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami Europy, Waldemar Wóźniak z brązem!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złote medale, a Waldemar Woźniak brązowy w klasie Hansa 303 podczas mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 28 maja - 1 czerwca odbyły się w Gmunden w Austrii.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Olga Górnaś-Grudzień, Piotr Cichocki, Grzegorz Prokopowicz (trener reprezentacji) i Waldemar Woźniak Materiały prasowe / Na zdjęciu: Olga Górnaś-Grudzień, Piotr Cichocki, Grzegorz Prokopowicz (trener reprezentacji) i Waldemar Woźniak

Na austriackim jeziorze Traunsee obyły się mistrzostwa Starego Kontynentu żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasach Hansa 303 oraz 2.4 mR. Na starcie stanęło ostatecznie 49 żeglarzy z 11 krajów. Impreza miała formułę otwartą, więc mogli w niej startować także żeglarze spoza Europy.

Czytaj także - Zakończył się Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego 2019

Do rywalizacji przystąpiło troje reprezentantów Polski, którzy ścigali się w klasie Hansa 303 i spisali się świetnie. Fenomenalnie żeglował Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn), który wygrał aż dziewięć z dziesięciu wyścigów oraz raz był drugi, dzięki czemu pewnie obronił złoty medal sprzed roku, deklasując resztę stawki. Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Waldemar Woźniak (AKS Olsztyn), również powtarzając zeszłoroczny wyczyn. Wicemistrzem Europy został Francuz Edouard Champault, który stracił do Cichockiego aż dwadzieścia sześć punktów, a Woźniaka wyprzedził o dziesięć.

Czytaj także - Patryk Zbroja obronił tytuł w Szczecinie

Za przykładem kolegów poszła Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn) i wywalczyła złoty medal w kategorii kobiet. Panie pływały w jednej flocie z mężczyznami i Polka w łącznej klasyfikacji zajęła wysokie ósme miejsce. Na podium stanęły także Austriaczka Marina Perterer i Hiszpanka Violeta del Reino, które straciły do naszej zawodniczki kolejno siedem i dwadzieścia trzy punkty.

ZOBACZ WIDEO Łaguta na ostatnich metrach uratował remis! Kronika 7. kolejki PGE Ekstraligi

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×