Progres w każdym dniu. Agata Barwińska mistrzynią Europy w klasie olimpijskiej!

Agata Barwińska zdobyła w Warnie złoty medal mistrzostw Europy 2021 w żeglarskiej klasie Laser Radial. Polki nie zdołały wyprzedzić między innymi dwie zawodniczki, które stanęły na podium mistrzostw świata 2020.

PZ
Agata Barwińska w olimpijskiej klasie Laser Radial Materiały prasowe / Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing / Na zdjęciu: Agata Barwińska w olimpijskiej klasie Laser Radial
Zawodniczka z klubu MOS SSW Iława po dwóch dniach rywalizacji zajmowała czwartą lokatę w klasyfikacji łącznej, po trzech - trzecią, a po czterech - drugą. Progres był również w piątym dniu, gdy Agata Barwińska objęła przodownictwo w "generalce". W ostatnim wyścigu zachowała pozycję liderki.

Rozegrano 10 wyścigów. 26-letnia Polka wygrała dwa z nich - szósty oraz dziewiąty. W rankingu końcowym brązowa medalistka mistrzostw Europy 2020 triumfowała z dorobkiem 34 punktów. Na drugim stopniu podium stanęła Holenderka Maxime Jonker. Wicemistrzyni świata z 2020 roku straciła do Polki aż 20 punktów. Holenderka była druga w europejskim czempionacie również w sezonie 2018.

Na trzecim miejscu została sklasyfikowana Vasilea Karachaliou. Greczynka powtórzyła swoje osiągnięcie z mistrzostw Europy 2017. Tuż za podium znalazła się Line Flem Host - trzecia żeglarka światowego czempionatu 2020. Natomiast 23. była Wiktoria Gołębiowska. Sklasyfikowano 66 żeglarek.

Klasa Laser Radial kobiet jest rozgrywana na igrzyskach olimpijskich od 2008 roku. W Tokio Polskę w tej konkurencji reprezentowała Magdalena Kwaśna, która podczas zakończonych 26 września mistrzostw kraju była druga. Wygrała Barwińska, a Gołębiowska zakończyła zawody na trzecim miejscu.

Na grudzień 2021 roku zaplanowano mistrzostwa świata w Omanie.

Czytaj także: Patryk Rajkowski prowadził 250 metrów przed końcem finału keirinu. Powtórzył osiągnięcie z 2016 roku,
Kolejny rekord kraju na 100 metrów stylem motylkowym. Pierwsza wygrana Polaka w ISL 2021.

ZOBACZ WIDEO: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet
Czy Agata Barwińska zdobędzie medal mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×