PŚ w biathlonie: Wielki powrót Greisa! Sikora 7.

Słabe występy na mistrzostwach świata w Oestersund "odbił" sobie w piatkowe przedpołdunie Niemiec Michael Greis, który wygrał bieg na dochodzenie. Drugą pozycję utrzymał Halvard Hanevold, mimo że w sprincie był dopiero 10. Na 3. pozycji sensacyjnie uplasował się natomiast Norweg Aleksander Os. Bardzo dobry występ odnotował Tomasz Sikora.

Paula Duda
Paula Duda

Zwycięzca środowego sprintu Emil Hegle Svendsen spudłował aż sześciokrotnie i ulokował się tuż za Tomaszem Sikorą, zajmując 8. miejsce. Do wysokiej formy wrócił Michael Greis, który wyprzedził drugiego Hanevolda o 12 sekund. Lukę po Svendsenie i Ole Einarze Bjoerndalenie, który do Korei nie pojechał, wypełnił inny Norweg, Aleksander Os. Skoczył w górę tabeli aż o osiemnaście pozycji i niespodziewanie znalazł się na najniższym stopniu podium!

Mile zaskoczył Tomasz Sikora, który odrobił 17. pozycji ze sprintu i ostatecznie zajął wysoką 7. lokatę. Inny Polak Krzysztof Pływaczyk także zdobył kolejne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata, będąc 24. zawodnikiem na finiszu.

Przez bardzo złe warunki na strzelnicy zawodnicy nie radzili sobie pudłując wielokrotnie. Świadczy o tym fakt, że nikt z 53 biathlonistów nie strzelał dzisiaj celnie! Włoch Laurent Rene Vuillermoz spudłował aż dziesięciokrotnie, co było rekordem dnia!