Nitras podjął decyzję. Ponad 70 mln zł dofinansowania

Ośrodek Stegny w Warszawie otrzyma 72,5 mln zł wsparcia z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dobre wieści przekazali minister Sławomir Nitras i prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Sławomir Nitras (P) i Rafał Trzaskowski PAP / PAP/Leszek Szymański / Na zdjęciu: Sławomir Nitras (P) i Rafał Trzaskowski
- Dzięki tej inwestycji zawody sportowe rangi mistrzowskiej będzie można oglądać także w Warszawie. Wierzę, że na zmodernizowanym torze będą się wychowywać przyszli olimpijczycy. Warszawa, jako stolica dużego europejskiego kraju, zasługuje na infrastrukturę, która będzie służyła zarówno rozwojowi sportu wyczynowego, jak i wszystkim mieszkańcom - ogłosił w środę (10 stycznia) Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki.

Jak czytamy na gov.pl, warszawski tor łyżwiarski Stegny otrzyma ok. 72,5 mln zł wsparcia z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gruntowna modernizacja obiektu będzie realizowana w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu".

Plan zakłada powstanie toru do łyżwiarstwa szybkiego o długości 400 m (promieniach 26 m, 30 m i 34 m), a także dwóch lodowisk wewnętrznych o wymiarach 30x60 m - do uprawiania short tracku, hokeja na lodzie i łyżwiarstwa figurowego.

Inwestycja ma kosztować łącznie 180 mln zł. Przewidywany termin zakończenia prac modernizacyjnych to 31 grudnia 2027 r.

- Bardzo się cieszę, że razem z ministrem sportu i turystyki ogłaszamy dobre wieści. Tor łyżwiarski Stegny będzie zadaszony, zmodernizowany - od lat zabiegaliśmy o to i teraz się udało. Polska i Warszawa potrzebują nowoczesnego toru łyżwiarskiego do szkolenia następnych medalistów - podkreślił prezydent Rafał Trzaskowski, cytowany przez gov.pl.

Zobacz:
Małysz spotkał się z ministrem sportu. Zrobili sobie wspólne zdjęcie
Jasny przekaz. Nitras o Białorusinach na igrzyskach olimpijskich

ZOBACZ WIDEO: Zobacz, gdzie Milik zabrał ukochaną. Jej zdjęcia zachwycają
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×