Małysz spotkał się z ministrem sportu. Zrobili sobie wspólne zdjęcie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Sławomir Nitras / Na zdjęciu: Sławomir Nitras i Adam Małysz
Twitter / Sławomir Nitras / Na zdjęciu: Sławomir Nitras i Adam Małysz
zdjęcie autora artykułu

Sławomir Nitras już w pierwszym miesiącu swojego urzędowania podjął szereg decyzji i odbył kilka spotkań. We wtorek pochwalił się zdjęciem z prezesem PZN Adamem Małyszem.

W tym artykule dowiesz się o:

Po wyborach nastąpiła roszada na stanowisku ministra sportu. Sprawującego tę funkcję w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Kamila Bortniczuka zastąpił startujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras, który jest jednym z najbliższych współpracowników premiera Donalda Tuska.

Swoją funkcję Nitras objął 13 grudnia 2023 roku. Odbył kilka rozmów z przedstawicielami sportu. Jedna z nich miała miejsce we wtorek (9.01.2024). Polityk spotkał się z byłym skoczkiem, a obecnie prezesem Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małyszem.

"O wspólnych planach ministerstwa Sportu i PZPN rozmawiałem dzisiaj z Panem Prezesem Adamem Małyszem. Jestem pewien, że będzie dobrze" - napisał Sławomir Nitras w portalu społecznościowym X (dawniej Twitter).

ZOBACZ WIDEO: Jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Zobacz, skąd "wrzuciła" nagranie

Mimo swojej dość krótkiej kadencji Nitras podjął już kilka kontrowersyjnych decyzji. Cofnął dotację wynoszącą 300 milionów złotych dla PZPN-u na kompleks w Otwocku. W ośrodku planowano między innymi siedem boisk, halę sportową oraz pięciogwiazdkowy hotel. Ośrodek w Otwocku miał być jednym z najnowocześniejszych w Europie.

- Okazuje się, że w tym przypadku byli lepsi i gorsi. Jedni składali wniosek, a drugim pomagano go poprawić, odpowiednio zmienić, by był akceptowalny. Nawet ówczesny premier Mateusz Morawiecki rozmawiał osobiście z urzędnikami na zasadzie: "Ten wniosek trzeba rozpatrzyć pozytywnie" - twierdzi Nitras dla WP (więcej TUTAJ).

Czytaj więcej: Wrzuciła zdjęcia Kamińskiego i Wąsika. I ten podpis

Źródło artykułu: WP SportoweFakty