FIS Cup: Niesamowita dominacja Niemców w Notodden

W cieniu zawodów Pucharu Świata w Engelbergu rozegrany został w piątek konkurs zaliczany do klasyfikacji generalnej FIS Cup. W trzecioligowych rozgrywkach, które tym razem odbyły się na normalnym obiekcie w norweskiej miejscowości Notodden zdecydowanie najlepsi okazali się Niemcy, którzy obsadzili wszystkie miejsca na podium.

Maciej Mikołajczyk

Na pierwszym miejscu zmagania zakończył Joerg Ritzerfeld, który poszybował odpowiednio na 103m i 99m. Tuż za nim uplasował się Maximilian Mechler (102,5m i 98,5m), a trzecie miejsce przypadło w udziale Erikowi Simonowi (98m i 95m).

Najwyżej z przedstawicieli gospodarzy, bo na czwartej pozycji wspólnie z innym skoczkiem naszych zachodnich sąsiadów - Felixem Brodaufem sklasyfikowany został rewelacyjnie spisujący się w Lillehammer Anders Fannemel.

21. lokatę zajął młodziutki Estończyk Siim - Tanel Sammelselg, który często walczy o wygrane ze swoimi rówieśnikami, w tym między innymi z Klemensem Murańką.

W Kraju Wikingów wzięło udział aż 59. zawodników. W tym gronie zabrakło Polaków. Biało-czerwoni biorą udział bowiem w rozgrywanych równolegle zawodach Alpen Cup w austriackim Seefeld.

W punktacji łącznej cyklu prowadzi Ritzerfeld (526) przed swoim rodakiem Nico Hermannem (498) i Słowakiem Thomasem Zmorayem (305).

Następny konkurs zaplanowano już na sobotę i odbędzie się również w Notodden (HS 100).