PK Pań: Czwarty z rzędu triumf Danieli Iraschko

Daniela Iraschko ponownie bezkonkurencyjna. Reprezentantka Austrii w swoich próbach dwukrotnie poszybowała na 100,5m, dzięki czemu po raz czwarty z rzędu wygrała zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Pań, które w sobotę rozegrane zostały na normalnym obiekcie w norweskiej miejscowości Notodden.

Maciej Mikołajczyk

Na drugim miejscu z dość wyraźna stratą do najlepszej sklasyfikowana została reprezentantka Norwegii Anette Sagen (96,5m i 97,5m), a trzecia lokata przypadła w udziale Niemce Ulrike Graessler (97m i 97,5m).

Dalsze lokaty zajęły Amerykanka Sarah Hendrickson (91,5m i 92m), Jaqueline Seifriedsberger (92,5m i 90m), a także inna zawodniczka USA - Alissa Johnson, która dotknęła nartami zeskoku odpowiednio na 92m oraz 89,5m.

Na starcie stanęło 46. skoczkiń. Wśród nich zabrakło Polek.

W klasyfikacji łącznej cyklu na pozycji liderki umocniła się Iraschko (504) przed Graessler (460) i Sagen (440).

Następne zawody zaplanowano na początek stycznia przyszłego roku.