PK: Świetny start Polaków - Grzegorz Miętus najlepszy, Maciej Kot tuż za podium

Rewelacyjny start zanotowali polscy skoczkowie podczas niedzielnych zawodów Pucharu Kontynentalnego, które zostały rozegrane na obiekcie HS 100 w estońskiej miejscowości Otepaa. W drugoligowych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Miętus, który na półmetku był dopiero osiemnasty. Młody reprezentant naszego kraju zwycięstwo zapewnił sobie najdłuższą odległością w konkursie. Osiągnął ją w drugiej serii (85,5m i 99m).

Maciej Mikołajczyk

Drugie miejsce zajął Austriak David Unterberger (88m i 91,5m), a na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Jernej Damjan (90m i 88m).

Tuż za czołową trójką uplasowali się Maciej Kot (85m i 93m) oraz niemiecki junior Felix Schoft (84m i 95m).

Dalsze lokaty zajęli Robert Hrgota (88m i 91,5m), Jurij Tepes (87m i 91,5m), a także prowadzący po pierwszej części zawodów Andreas Strolz (91,5m i 85m).

Na 12. pozycji sklasyfikowany został Dawid Kubacki. Zakopiańczyk uzyskał w swoich próbach odpowiednio 85m i 90m. Punkty do klasyfikacji łącznej cyklu zdołał wywalczyć również Piotr Żyła (85m i 84,5m), który osiągnął 22. notę.

Nie zabrakło niespodzianek. Sobotni triumfator - Matic Kramarsic tym razem "wylądował" na 23. miejscu, tuż przed dobrze znanym polskim kibicom Rokiem Urbancem. Wciąż swojej dawnej formy nie może odnaleźć Fin Arttu Lappi (28. pozycja), a także rewelacyjnie spisujący się podczas minionego sezonu Markus Eggenhofer, który tym razem był dopiero 31.

Następnym przystankiem PK będzie szwajcarski Engelberg, gdzie w ten weekend na "Titlis" rywalizują najlepsi skoczkowie świata.