Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Internetowy spór fanów biegaczek narciarskich

Wydawać by się mogło, że dyskwalifikacja Aino Kaisy Saarinen po biegu na 15 kilometrów w Rogli zakończyła sprawę kolizji, jaką spowodowała Finka i w efekcie której szanse na miejsce na podium straciła Petra Majdić. Fani Słowenki wciąż nie mogą jednak wybaczyć Saarinen i dają temu wyraz w Internecie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Aino Kaisa Saarinen została zdyskwalifikowana za nagłą zmianę toru w trakcie walki o bonusowe punkty przed premią po pokonaniu 2/3 dystansu w niedzielnym biegu na 15 kilometrów w Rogli. Manewr Finki był na tyle niespodziewany, że w jego efekcie Petra Majdić upadła, straciła rytm biegu i zajęła ósme miejsce. Saarinen została karnie zdyskwalifikowana, jednak jej trener zapowiedział odwołanie od tej decyzji do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Sama biegaczka zarzeka się, że nie chciała zepsuć biegu swojej rywalce.

Dyskwalifikacja Finki nie udobruchała jednak słoweńskich fanów, którzy bardzo liczyli na sukces Majdić, swojej idolki, w ojczyźnie. Na największym portalu społecznościowym Facebook powstał więc profil zrzeszający przeciwników Saarinen ze Słowenii, o czym zdążyły już poinformować fińskie portale internetowe zajmujące się narciarstwem klasycznym, które szybko podchwyciły temat. Efektem jest wyjątkowo burzliwa dyskusja kibiców obydwu narciarek zarówno z jednego, jak i drugiego państwa, którzy nie przestają atakować wzajemnie siebie oraz zawodniczek. Finowie wypominają bowiem Majdić kolizję, którą spowodowała ona w ubiegłym sezonie w Lahti, w efekcie czego szanse na dobry wynik straciła Pirjo Muranen. Według Słoweńców nie jest to jednak wcale powód, dla którego Saarinen miałaby się rewanżować na Słowence w Rogli.

Wygląda więc na to, że spór pozostanie jeszcze długo nierozstrzygnięty, nawet jeśli same biegaczki zdążą wcześniej się pogodzić i zapomnieć o całej sprawie.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/iltasanomat.fi
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×