KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Henkel triumfuje! Cyl 21.

W niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 12.5 km kobiet najlepsza okazała się Niemka Andrea Henkel. Drugie miejsce zajęła liderka Pucharu Świata - Helena Jonsson, natomiast trzecia była Tora Berger. Jedyna Polka rywalizująca w zawodach zajęła dwudzieste pierwsze miejsce.

Adrian Duda
Adrian Duda

W konkurencji wzięło udział dwadzieścia dziewięć zawodniczek, bowiem w ostatniej chwili zrezygnowała Ukrainka Oksana Khvostenko. Na szczęście poprawiły się nieco warunki atmosferyczne. Co prawda pozostał wiatr, ale nie było już padającego śniegu. W niedzielne przedpołudnie po raz pierwszy w karierze Agnieszka Cyl wystartowała w biegu ze startu wspólnego. Polka uplasowała się na dwudziestej pierwszej lokacie. 26-letnia zawodniczka w klasyfikacji uwzględniającej szybkość strzelania była druga! Niestety szybkość nie przełożyła się na ilość, bowiem Cyl spudłowała aż pięciokrotnie.

Darya Domracheva, która po dwóch pobytach na strzelnicy prowadziła w klasyfikacji biegu, podczas trzeciego strzelania Białorusinka strzelała nie do własnej tarczy przez co zaliczyła cztery karne rundy! 24-letnia zawodniczka automatycznie spadła w tabeli i nie miała już szans na zwycięstwo, które wydawało się bardzo prawdopodobne. Domracheva uplasowała się na dziewiątym miejscu. Ostatecznie Andrea Henkel jako pierwsza przekroczyła linię mety. Doświadczona Niemka ostatnie zwycięstwo odniosła 21 marca 2009 roku w biegu pościgowym rozgrywanym w Trondheim. Triumfatorka kryształowej kuli za Puchar Świata z sezonu 2006/2007 uzyskała w biegu masowym czwarty rezultat biegowy.

Blisko dwadzieścia cztery sekundy za Henkel na mecie zameldowała się Helena Jonsson, która w niedzielnym biegu wystąpiła w żółto-czerwonej koszulce symbolizującej jej przodownictwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz zdobycie małej kryształowej kuli z zeszłego sezonu za konkurencję ze startu wspólnego. Na trzeciej lokacie znalazła się Tora Berger. Norweżka zaliczyła dwie karne rundy, natomiast warto dodać, że 29-letnia biathlonistka słabo spisała się biegowo. Najstarsza zawodniczka, która stanęła do niedzielnej rywalizacji - Anna Carin Olofsson-Zidek - ulokowała się na dwunastej pozycji. 37-letnia Szwedka mimo aż ośmiu pudeł zaliczonych na strzelnicy okazała się najszybsza spośród dwudziestu dziewięciu zawodniczek.

Ciekawostką może być fakt, że tuż po przekroczeniu mety przez Henkel, Jonsson oraz Berger organizatorzy bardzo szybko przygotowali dekorację. Najlepsza trójka zawodów stała na podium podczas, gdy nie wszystkie zawodniczki zakończyły jeszcze bieg!

Wyniki biegu masowego kobiet na 12.5 km w Oberhofie:

M Zawodnik Kraj Czas Kary
1 Andrea Henkel Niemcy 40:53.6 2
2 Helena Jonsson Szwecja +23.4 2
3 Tora Berger Norwegia +40.3 2
4 Martina Beck Niemcy +51.4 3
5 Vita Semerenko Ukraina +54.3 2
6 Olga Zaitseva Rosja +1:15.3 4
7 Simone Hauswald Niemcy +1:22.8 6
8 Anna Bogaliy-Titovets Rosja +1:24.8 4
9 Darya Domracheva Białoruś +1:37.8 7
10 Kati Wilhelm Niemcy +1:51.4 5
21 Agnieszka Cyl Polska +3:12.3 5

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×