Kowalczyk zwycięża w biegu łączonym w Rybińsku

Justyna Kowalczyk pewnie zwyciężyła w biegu łączonym na dystansie 15 km, który rozegrany został w rosyjskim Rybińsku. Polka miała blisko 10 sekund przewagi nad drugą Evi Sachenbacher -Stehle. Trzecie miejsce zajęła Olga Schuchkina.

Łukasz Witczyk

Po tym jak do Rybińska nie przyjechało wiele zawodniczek ze światowej czołówki Justyna Kowalczyk uznawana była za główną faworytkę do zwycięstwa w sobotnich zawodach. Polka od początku biegu znajdowała się na prowadzeniu systematycznie powiększając swoją przewagę, która na półmetku wynosiła 16,5 sekundy. Ostatecznie Mistrzyni Świata w tej konkurencji na mecie okazała się szybsza od drugiej zawodniczki o blisko 10 sekund . Dzięki temu zwycięstwu Justyna Kowalczyk umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Jest to drugie podium Polki w Rybińsku. W piątek zajęła ona trzecie miejsce w sprincie.

Już na początku biegu wykrystalizowała się piątka zawodniczek, które goniły naszą rodaczkę. Wśród tej grupy znalazły się cztery Rosjanki oraz jedna Niemka. I to właśnie Evi Sachenbacher –Stehle zajęła drugą lokatę odskakując pod koniec biegu z grupy pościgowej. Trzecie miejsce ze startą ponad 21 sekund zajęła reprezentantka gospodarzy Olga Schuchkina, która walkę o najniższe miejsce na podium stoczyła na ostatnich metrach z Yulią Tchekalevą.

Pod nieobecność w Rybińsku światowej czołówki biegaczek sobotni bieg łączony na dystansie 15 km został zdominowany przez reprezentantki Rosji i Niemiec. W czołowej dziesiątce znalazło się 5 zawodniczek gospodarzy oraz cztery Niemki.