Adam Małysz z realnymi szansami na podium. W serii próbnej Polak znowu lądował daleko!

Gregor Schlierenzauer uzyskał najlepszą notę podczas serii próbnej przed trzecim konkursem skoków narciarskich w ramach drugiej edycji cyklu FIS Team Tour. Austriak poszybował na odległość aż 142m. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Simon Ammann, który uzyskał 140,5m, a trzeci z wynikiem 133,5m był zdecydowany lider polskiej ekipy - Adam Małysz.

Maciej Mikołajczyk

Dalsze lokaty zajęli Słoweniec Robert Kranjec (132m), zwycięzca ostatnich zawodów w Oberstdorfie Anders Jacobsen (129,5m), reprezentant gospodarzy Michael Uhrmann (124,5m) oraz Japończyk Fumihisa Yumoto (133m).

Podopieczni Łukasza Kruczka nie zachwycili. Na trzydziestej czwartej pozycji sklasyfikowany został Marcin Bachleda (117,5m), a trzy "oczka" niżej uplasował się Grzegorz Miętus (111,5m).

Przypomnijmy, że początek zmagań na Vogtland Arena w miejscowości Klingenthal zaplanowano na godzinę 17:20.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)