Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Codzienny przegląd narciarski (28.12)

Tarjei Boe może być kolejnym norweskim biathlonistą, który spróbuje swych sił w biegach narciarskich. Młody zawodnik zastanawia się jaka jest różnica poziomu dzieląca na trasie najlepszych biegaczy od biathlonistów i myśli nad startem w Pucharze Świata.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Siebert poważnie chory

Klaus Siebert, na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych słynny biathlonista, zdobywca Pucharu Świata, jest poważnie chory. U Niemca lekarze wykryli bowiem raka jelita grubego w zaawansowanym stadium. Były zawodnik, a dziś trener, który wyszkolił Darię Domraczewą, przeszedł już operację i rozpoczął chemioterapię. Według lekarzy jest szansa na powrót Sieberta do zdrowia, jednak o wszystkim zadecydować mają najbliższe miesiące.

Boe o biegach

Tarjei Boe to nowa gwiazda reprezentacji Norwegii w biathlonie. Młody zawodnik zastanawia się jednak nie tylko nad swoją przyszłością w tej dyscyplinie, ale i nad spróbowaniem swych sił w Pucharze Świata biegach narciarskich. - Na pewno byłoby to interesujące. Nie startowałem jednak jeszcze nigdy w biegowych zawodach tej rangi, więc nie wiem jak porównywać poziom najlepszych biegaczy i biathlonistów. Ale ja jestem w biathlonie bardzo szybki, to akurat pewne - powiedział Boe. W przeszłości w biegach narciarskich z dobrym skutkiem startowali już Ole Einar Bjoerndalen, Lars Berger, czy Frode Andresen.

Kolejne zawody na północy

W Norwegii praktycznie codziennie odbywają się zawody biegowe. W poniedziałek rywalizowano w Gaasbu Race 2010. Mężczyźni pobiegli na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, na którym najszybszy był Espen Harald Bjerke. Zawodnik z Lillehammer o czternaście sekund pokonał sprintera Olę Vigena Hattestada i o blisko pół minuty Pettera Solenga Skinstada. Wśród pań na tym samym dystansie i tym samym stylem triumfowała Ingvild Flugstad Oestberg z bardzo dużą przewagą dwóch minut i dwudziestu sekund nad Katją Wither i dwóch minut trzydziestu czterech sekund nad Ulricą Persson. Wśród zawodniczek do lat dwudziestu wygrała Heidi Weng, której czas dawałby jej wśród seniorek drugą lokatę z wynikiem o trzydzieści pięć sekund gorszym od Oestberg.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
news-betadvice.ru/langrenn.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×