KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tora Berger ponownie najlepsza, 18. miejsce Agnieszki Cyl

Czwarte z rzędu zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata odniosła Tora Berger. Norweżka na ostatnich metrach okazała się szybsza od Marii Laury Brunet i mogła cieszyć się z kolejnego triumfu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Jedyną Polką, która wystąpiła w niedzielnym biegu masowym była Agnieszka Cyl. Polka bieg rozpoczęła dobrze i po dwóch bezbłędnych strzelaniach w pozycji leżącej znajdowała się w czołowej grupie. Nasza reprezentantka gorzej spisała się podczas strzelania w pozycji stojącej. Cyl popełniła łącznie dwa błędy i musiała przebiec 300 dodatkowych metrów. Ostatecznie Polka zajęła 18. miejsce.

Jedyną zawodniczką, która bezbłędnie strzelała była Daria Domraczewa. Białorusinka jako pierwsza wyruszyła na trasę po ostatnim strzelaniu i miała minimalną przewagę nad Marią Laurą Brunet, która podczas czwartego strzelania nie trafiła raz. Wszystko wskazywało na to, że to właśnie między tymi zawodniczkami rozstrzygnie się kwestia zwycięstwa w tych zawodach. Za plecami prowadzącej dwójki do mety biegły Anastazja Kuzmina i Tora Berger, które traciły do Białorusinki 14 sekund.

Jednak Norweżka rzuciła się w szaleńczą pogoń za prowadzącymi zawodniczkami i z każdym metrem zmniejszała stratę. Na 400 metrów przed metą Berger traciła już tylko 2,5 sekundy do znajdującej się na czele Francuzki. Norweżka wyprzedziła Brunet na ostatniej prostej i mogła cieszyć się z czwartego z rzędu zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata.

Słaby występ zanotowała liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Kaisa Mäkäräinen. Finka aż sześciokrotnie pudłowała i po przebiegnięciu dodatkowych 900 metrów na metę dotarła dopiero na 27. pozycji.

Wyniki biegu masowego pań na 12,5 km:

M Zawodniczka Kraj Czas Kary
1 Tora Berger Norwegia 33:56,3 2
2 Marie Laure Brunet Francja +0,6 1
3 Daria Domraczewa Białoruś +5,8 0
4 Anastazja Kuzmina Słowacja +18,0 1
5 Teja Gregorin Słowenia +30,0 1
6 Magdalena Neuner Niemcy +35,1 3
7 Ann Kristin Aafedt Flatland Norwegia +41,0 2
8 Selina Gasparin Szwajcaria +50,3 1
9 Swietłana Slepcowa Rosja +52,0 3
10 Anna Bogaliy-Titovets Rosja +55,6 2
18 Agnieszka Cyl Polska +1:19,3 2

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×