Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tora Berger zwyciężyła w Presque Isle, 11. miejsce Agnieszki Cyl

Zwycięstwem Tory Berger zakończył się biathlonowy bieg pościgowy, który odbył się w amerykańskim Presque Isle. Norweżka o blisko 31 sekund wyprzedziła drugą na mecie Marie Dorin. Jako trzecia dystans 10 kilometrów ukończyła Daria Domraczewa, która do liderki straciła minutę i 11 sekund. Na 11 pozycji bieg zakończyła Agnieszka Cyl.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Nasza reprezentantka dobrze zaczęła niedzielną rywalizację. Polka, która wystartowała jako szósta. do połowy biegu utrzymywała tą lokatę. Przy silnym wietrze Agnieszce Cyl nie popełniła żadnego błędu podczas strzelania w pozycji leżącej. Zdecydowanie gorzej było przy "stójce". Tam nasza reprezentantka łącznie pomyliła się pięciokrotnie i po przebiegnięciu dodatkowych 750 metrów rywalizację zakończyła na 11. pozycji.

Podobnie jak w rywalizacji mężczyzn, tak i w biegu kobiet losy końcowego triumfu rozstrzygnęły się podczas ostatniego strzelania. Marie Dorin, która na strzelnicę wbiegła ponad 27 sekund przed Torą Berger popełniła dwa błędy. Lepiej strzelała Norweżka, która strąciła cztery krążki. I to właśnie ten jeden celny strzał zadecydował o końcowym triumfie zawodniczki z Norwegii. Szansę zajęcie pierwszej lokaty zaprzepaściła Kaisa Mäkäräinen. Jednak warunkiem by tak się stało było bezbłędne strzelanie Finki. Niedawna liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata podczas czwartego strzelania ani razu nie trafiła w czarny punkt na tarczy. Kosztowało ją to spadek na szóstą pozycję.


Wyniki biegu pościgowego pań na 10 km:

M</b> Zawodniczka</b> Kraj</b> Czas</b> Kary</b>
1 Tora Berger </B> Norwegia 35:12,1 4
2 Marie Dorin </B> Francja +30,7 3
3 Daria Domraczewa </B> Białoruś +1:11,2 5
4 Magdalena Neuner</B> Niemcy +1:44,8 7
5 Andrea Henkel</B> Niemcy +2:16,1 5
6 Kaisa Mäkäräinen </B> Finlandia +2:17,5 7
7 Sophie Boilley</B> Francja +2:21,7 3
8 Andreja Mali</B> Słowenia +2:24,0 3
9 Michela Ponza</B> Włochy +2:25,4 5
10 Helena Ekholm</B> Rosja +2:32,6 7
11 Agnieszka Cyl </B> Polska +2:39,1 5


Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×