Clas Brede Braathen: Czeka nas niezwykle interesujący sezon

Clas Brede Braathen, dyrektor sportowy norweskiej kadry, z niecierpliwością oczekuje inauguracji kolejnego sezonu zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Norweg jest pewien, że czeka nas wiele emocjonujących chwil.

Monika Szandała
Monika Szandała

- Zbliża się niezwykle interesujący sezon. Nastąpiły pewne zmiany, wprowadzono nowe reguły, dotyczące między innymi BMI, a arenę skoków opuściło wielu znanych zawodników. Myślę, że jest około 10 skoczków, którzy w tym sezonie będą walczyć z Thomasem Morgensternem i Gregorem Schlierenzauerem. Ten sezon powinien należeć do nich, do walki o Kryształową Kulę z pewnością włączy się także Simon Ammann. Mocni będą Tom Hilde, Kamil Stoch oraz Severin Freund - typuje Norweg.

- Jeśli chodzi o Norwegię, myślę, że w najlepszej formie jest Tom Hilde. Na czołową "10" Pucharu Świata ma szanse także Johan Remen Evensen, liczymy na niego przede wszystkim w zawodach lotów narciarskich. Duży postęp zrobili także Anders Bardal oraz młody Anders Fannemel, oni również mogą plasować się w ścisłej czołówce poszczególnych konkursów - zapowiada Clas Brede Braathen.

Sezon 2011/2012 rozpocznie się w sobotę 26 listopada konkursem drużynowym na skoczni Rukatunturi w Kuusamo.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×