KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zwycięstwo Magdaleny Neuner w biegu masowym, 27. miejsce Krystyny Pałki

Zwycięstwem Magdaleny Neuner zakończył się biathlonowy bieg masowy pań na dystansie 12,5 km, który rozegrany został w niemieckim Oberhofie. Oprócz Niemki na podium stanęły Tora Berger i Andrea Henkel. Jedyna Polka, Krystyna Pałka, zajęła 27. miejsce.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Bieg masowy to jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji biathlonowych. Pierwszy w tym sezonie taki bieg rozegrany został w niedzielę w niemieckim Oberhofie. W gronie 30 najlepszych biathlonistek, które uprawnione są do startu w tej konkurencji jedyną Polką była Krystyna Pałka. Nasza reprezentantka rywalizację w niedzielnym biegu nie rozpoczęła udanie. Już podczas pierwszego strzelania w pozycji lężącej popełniła dwa błędy i strzelnicę opuściła dopiero na 29. miejscu wyprzedzając jedynie Synnoeve Solemdal, która nie strąciła trzech krążków.

W dalszej fazie biegu Pałka spisywała się niewiele lepiej. O ile podczas drugiego strzelania w pozycji leżącej Polka była bezbłędna, o tyle strzelając w pozycji stojącej nie strąciła aż trzech krążków i łącznie musiała pokonać 5 rund karnych. Ostatecznie nasza rodaczka bieg masowy zakończyła na 27. miejscu.

Zarówno biegu, jak i strzelania zawodniczkom nie ułatwiał padający śnieg. Jedynie Marie Laure Brunet była bezbłędna na strzelnicy, ale biegowo ustąpiła innym zawodniczkom. Ku uciesze licznie zgromadzonej miejscowej publiczności zawody w Oberhofie zakończyły się triumfem Magdaleny Neuner. Utytułowana Niemka popełniła na strzelnicy trzy błędy, ale na trasie prezentowała się znakomicie i szybko odrabiała straty do rywalek.

Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się na ostatniej rundzie biegowej, podczas której Neuner szybko odrobiła 5 sekundową stratę do Tory Berger i z każdym kolejnym metrem powiększała swoją przewagę. Norweżka do mety dobiegła na drugim miejscu, a na trzeciej pozycji start zakończyła Andrea Henkel, która na ostatnią rundę biegową wybiegła wraz ze swoją młodszą rodaczką i zwyciężczynią zawodów.


Wyniki biegu masowego pań na 12,5 km:


M Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1 Magdalena Neuner Niemcy 40:02,2 3
2 Tora Berger Norwegia +12,5 2
3 Andrea Henkel Niemcy +32,0 1
4 Olga Zajcewa Rosja +48,3 2
5 Helena Ekholm Szwecja +54,2 1
6 Marie Laure Brunet Francja +1:12,2 0
7 Daria Domraczewa Białoruś +1,18,7 5
8 Marie Dorin Habert Francja +1:32,5 2
9 Vita Semerenko Ukraina +1:50,1 3
10 Anastazja Duberazewa Białoruś +1:55,3 1
27 Krystyna Pałka Polska +3:37,1 5

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×