Wreszcie udane święto squasha we Wrocławiu

W czwartek pogoda pokrzyżowała plany organizatorom mistrzostw Polski w squashu i szklany kort na Placu Solnym stał pusty. W piątkowy wieczór, takiego problemu już nie było.

Artur Długosz

Przy nadkomplecie widowni rozegrano dwa ostatnie, najciekawsze ćwierćfinały mężczyzn. W pierwszym Łukasz Stachowski pokonał Mateusza Kotrę 3:1, a w drugim Przemysław Atras wygrał 3:0 z ostatnim wrocławianinem w turnieju, Markiem Wojnarskim.

Sobota jest ostatnim dniem mistrzostw. W samą południe - jeszcze w klubie Hasta La Vista (ul. Góralska 5) - ruszają półfinały, a wieczorem na Placu Solnym finały. Zapowiada się dzień szczególnie ciekawej rywalizacji. Największe emocje wrocławian wzbudzi mecz lokalnej faworytki, Magdaleny Kamińskiej. Srebrna medalistka mistrzostw Polski 2013 zagra z Dominiką Witkowską, 7-krotną mistrzynią Polski, która pokonała ją w zeszłorocznym finale.

Świetnie zapowiada się też spotkanie Wojciech Nowisz - Marcin Karwowski - trafiają na siebie 3-krotny i 2-krotny mistrz Polski. Jest to też powtórka zeszłorocznego finału i mecz między dwoma zdecydowanie najlepszymi zawodnikami ostatnich lat w Polsce.

Sobotnie pary półfinałowe mężczyzn i kategorii damskiej:

12:00 Wojciech Nowisz - Marcin Karwowski
13:00 Łukasz Stachowski - Przemysław Atras
14:00 Magda Kamińska - Dominika Witkowska
15:00 Anna Jurkun - Paulina Krzywicka

Oba finały i mecze o trzecie miejsca mają zostać rozegrane na Placu Solnym. Planowany początek pierwszego meczu o godzinie 20:00.