PK w skokach: Hocke po raz czwarty

W cieniu przeprowadzonych w trudnych warunkach zawodów Pucharu Świata o punkty rywalizowali również drugoligowcy. W norweskim Vikersund po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął Stephan Hocke.

Maciej Mikołajczyk

Niemiec w swoich skokach poszybował odpowiednio na 118m i 111m. Drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do zwycięzcy zajął jego rodak, Tobias Bogner (116,5m i 110m). Na najniższym stopniu podium stanął Austriak - Dawid Unterberger (115m i 109,5m). W ścisłej czołówce nie zabrakło również Balthasara Schneidera, Pascala Bodmera, a także Daniela Lacknera. Z dobrej strony zaprezentował się 7. Piotr Żyła (109m i 112,5m). Na 26. miejscu sklasyfikowany został Andrzej Zapotoczny (106,5m i 110m), a dwie pozycje niżej ''wylądował'' Krzysztof Miętus (107m i 109,5m). Po jednej próbie oddali Maciej i Jakub Kotowie. Lepszy okazał się ten drugi, któremu skok na odległość 106,5m dał odległą, 35. lokatę. Jeszcze gorzej spisał się Maciek (99,5m i 44 pozycja).

Następne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego już w sobotę 20. grudnia. Areną drugoligowych zmagań będzie skocznia w czeskim Libercu.