Alpejski PŚ: Carlo Janka wygrywa superkombinacje

Carlo Janka odniósł swoje drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. W Wengen szwajcarski alpejczyk okazał się najlepszy w superkombinacji.

Maciej Mikołajczyk

Reprezentant Kraju Helwetów wyprzedził o 0,22s Włocha Petera Filla i o 0,40s swojego rodaka - Silvana Zurbriggena. Czwarte miejsce ze stratą 0,65s zajął znakomity Chorwat Ivica Kostelic. W czołówce znaleźli się także Julien Lizeroux z Francji, a także prowadzący po pierwszym przejeździe Daniel Albrecht. Na siódmej pozycji sklasyfikowany został lider Pucharu Świata - Benjamin Raich. Zawodów nie ukończył znakomicie spisujący się na treningach - Słoweniec Andrej Jerman.

W klasyfikacji łącznej nadal prowadzi Raich (593 pkt.). Na drugim miejscu plasuje się Francuz Jean Baptiste Grange (536), a trzeci jest Aksel Lund Svindal (502).

W sobotę alpejczycy rywalizować będą w zjeździe, natomiast w niedzielę odbędzie się slalom.