KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Magdalena Neuner ponownie najlepsza w Ruhpolding

Zwycięstwem Magdaleny Neuner zakończył się bieg na dochodzenie pań w niemieckiej miejscowości Ruhpolding. Reprezentantka gospodarzy odniosła kolejny triumf w ostatnich dniach, gdyż wcześniej była najszybsza także w sprincie. Spośród Polek najlepiej spisała się Weronika Nowakowska sklasyfikowana na trzydziestej pozycji.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Magdalena Neuner była jedną z głównych faworytek niedzielnych zawodów i jej zwycięstwo trudno uznać za niespodziankę. Już tradycyjnie kluczem do sukcesu młodej Niemki był świetny bieg, gdyż na strzelnicy za każdym razem miała po jednym niecelnym strzale i łącznie musiała pokonać cztery karne rundy. Po ostatnim strzelaniu Neuner była druga ze stratą piętnastu sekund do prowadzącej wówczas Jekateriny Juriewej, jednak błyskawicznie zdołała dogonić Rosjankę, a następnie uzyskać przewagę pozwalającą na odniesienie zwycięstwa. To kolejny sukces Niemki w Ruhpolding – wcześniej była najlepsza w sprincie i na trasę niedzielnego biegu na dochodzenie wyruszyła jako pierwsza.

Kibice licznie zgromadzeni w niemieckiej miejscowości mieli zresztą podwójne powody do świętowania, gdyż prócz Neuner w czołowej trójce znalazło się miejsce także dla Kati Wilhelm, która stanęła na najniższym stopniu podium. Po ostatnim strzelaniu obydwie Niemki wspólnie rozpoczęły pościg za Juriewą, jednak Wilhelm nie wytrzymała tempa narzuconego przez młodszą koleżankę z reprezentacji i musiała zadowolić się trzecią lokatą.

Piąte miejsce zajmowane po sprincie utrzymać zdołała liderka klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Swietłana Sliepcowa, która po udanym początku biegu na dochodzenie miała nawet szansę na jeszcze lepszy wynik, jednak trzy karne rundy na trzecim strzelaniu odebrały jej taką możliwość. Mimo to Rosjanka zachowała żółtą koszulkę przodowniczki i w klasyfikacji generalnej wyprzedza Juriewą oraz Neuner, która na trzecie miejsce awansowała właśnie dzięki dobrym wynikom w Ruhpolding.

Na starcie biegu na dochodzenie stanęły cztery Polki, lecz żadna z nich nie zachwyciła. Największe szanse na dobry wynik miała Magdalena Gwizdoń, która po dwóch strzelaniach walczyła o miejsce na początku trzeciej dziesiątki, jednak w trakcie kolejnego pobytu na strzelnicy myliła się aż trzykrotnie i ostatecznie zakończyła bieg dopiero na trzydziestej ósmej pozycji. W tej sytuacji najlepszą z Polek okazała się Weronika Nowakowska, która z dwoma pudłami zajęła trzydzieste miejsce. Jeden punkt do klasyfikacji generalnej zdobyła ponadto czterdziesta Agnieszka Grzybek, a swojego dorobku powiększyć nie zdołała Krystyna Pałka – czterdzieste ósme miejsce.

W niedzielę o 15:00 w Ruhpolding rozegrany zostanie jeszcze bieg na dochodzenie mężczyzn.

Wyniki biegu na dochodzenie pań

M Zawodniczka Kraj Czas Kary
1 Magdalena Neuner Niemcy 32:56,5 4
2 Jekaterina Juriewa Rosja +8,9 1
3 Kati Wilhelm Niemcy +21,7 3
4 Tora Berger Norwegia +29,0 2
5 Swietłana Sliepcowa Rosja +32,5 4
6 Liu Xianying Chiny +33,2 1
7 Anna Carin Olofsson-Zidek Szwecja +34,8 2
8 Helena Jonsson Szwecja +41,0 1
9 Olga Zajcewa Rosja +1:06,1 3
10 Daria Domraczewa Białoruś +1:11,1 4
30 Weronika Nowakowska Polska +3:15,3 2
38 Magdalena Gwizdoń Polska +3:37,0 4
40 Agnieszka Grzybek Polska +3:43,4 4
48 Krystyna Pałka Polska +4:10,4 2

Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Świata
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×