MŚ w Lahti: bez zmian na czele klasyfikacji medalowej

W piątek na MŚ w Lahti rozdano komplety medali w w męskiej sztafecie biegaczy narciarskich oraz w drużynowym sprincie w kombinacji norweskiej. Po złote medale sięgnęli Niemcy i Norwegowie, którzy utrzymali prowadzenie w klasyfikacji medalowej.

Szymon Łożyński
PAP/EPA / Peter Klaunzer
Niemcy, w składzie Johannes Rydzek i Eric Frenzel, triumfowali w kombinacji norweskiej. Dla Rydzyka to już 4 złoty medal na tych mistrzostwach świata. 2. miejsce za Niemcami wywalczyli Norwegowie. Z brązowego krążka cieszyli się natomiast Japończycy.

W sztafecie biegaczy narciarskich Norwegowie cieszyli się natomiast ze złota. Srebrnym krążkiem musieli zadowolić się Rosjanie, a brąz wywalczyli Szwedzi, którzy na ostatnich metrach pokonali Szwajcarów i Finów.

Po piątkowych rozstrzygnięciach nie zaszył większe zmiany w klasyfikacji medalowej. Norwegowie utrzymali prowadzenie. Niemcy mają taką samą liczbę złotych medali, ale ustępują Skandynawom w srebrnych i brązowych krążkach. Na 3. miejscu umocnili się natomiast Rosjanie.

W klasyfikacji medalowej Polska, ex aequo z Francją, zajmuje 10. miejsce, a to za sprawą brązowego medalu, jaki w czwartek w konkursie indywidualnym na Salpausselce (HS130) wywalczył Piotr Żyła.

W sobotę na MŚ w Lahti odbędzie się bieg na 30 km kobiet techniką dowolną oraz konkurs drużynowy w skokach narciarskich, w którym głównym faworytem do złotego medalu będą Biało-Czerwoni.

10. Francja - - 1 1

Czy Norwegowie utrzymają prowadzenie w klasyfikacji medalowej do końca MŚ w Lahti?