Illimar Paern nowym mistrzem Estonii w skokach narciarskich

Na obiekcie K90 (HS 100) w Otepää rozegrano zawody o tytuł mistrza Estonii w skokach narciarskich. Zwyciężył 20-letni reprezentant klubu Elva Suusaklubi - Illimar Paern, który skoczył 89 metrów.

Monika Szandała

Pół metra bliżej wylądował zawodnik miejscowego klubu - Karl-August Tiirmaa (85,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Tanel Levkoi (87 m).

Kolejne pozycje zajęli Aldo Leetoja (86,5 m) i Tőnis Kartau (83 m), natomiast dopiero 6. miejsce zajął doświadczony Jaan Jüris (80,5 m).

Na starcie mistrzostw Estonii stanęło 28 zawodników. Wśród sędziów konkursu znaleźli się trener reprezentacji - Austriak Martin Hoellwarth oraz Jens Salumäe - były skoczek, który jako pierwszy Estończyk punktował w zawodach Pucharu Świata.