Skoki. Karl Geiger z drugim złotym medalem mistrzostw Niemiec w Klingenthal

Skoczkowie z Bawarii wygrali konkurs drużynowy na mistrzostwach Niemiec 2019 w skokach narciarskich. Najdłuższy skok wykonał Karl Geiger.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Karl Geiger Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Karl Geiger
Na najwyższym stopniu podium stanęli: Karl Geiger, Moritz Baer, Constantin Schmid oraz Markus Eisenbichler. Zawodnicy z Bawarii zgromadzili 1114,5 punktu. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Geiger. Zwycięzca piątkowego konkursu o mistrzostwo Niemiec zdobył 303,4 punktu. W drugiej rundzie 26-latek uzyskał na skoczni Vogtlandarena (HS140) 144,5 metra. Natomiast drugi wynik dnia - 294,9 punktu - miał Eisenbichler.

Srebrne medale otrzymali reprezentanci Badenii i Wirtembergii: Claudio Haas, Adrian Sell, Tim Fuchs i Luca Roth (932,1). Trzecie miejsce zajęli skoczkowie z Turyngii: Anton Schluetter, Justin Lisso, Justus Grundmann i Felix Hoffmann (879,8).

Na szóstej pozycji sklasyfikowano Saksonię - ekipę z trzecim w klasyfikacji indywidualnej tego konkursu Richardem Freitagiem w składzie.

W sobotę rozegrano też mistrzostwa Niemiec w kombinacji norweskiej. Wygrał Fabian Riessle. Urodzony w 1990 roku kombinator zdobył złoto krajowego czempionatu również w 2018 roku. Po serii skoków Riessle był drugi. Na trasie biegu uzyskał czwarty czas. Jako drugi minął metę Johannes Rydzek (6. w skokach, 1. rezultat biegu, +11.6 do Risslego). Trzeci finiszował Manuel Faisst (najlepszy na skoczni, siódmy w drugiej części kombinacji, +33.2). Siódmą lokatę zajął Eric Frenzel.

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w polskiej kadrze skoczków! Rafał Kot mówi o nowościach sprzętowych i Kamilu Stochu


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Karl Geiger będzie najwyżej sklasyfikowanym Niemcem w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata 2019/2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×