Żużel. Włókniarz Częstochowa wypożyczył zawodnika z eWinner 1. Ligi

Marko Lewiszyn wzmacnia szeregi zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. Ukrainiec do zespołu z PGE Ekstraligi został wypożyczony z pierwszoligowych Cellfast Wilków Krosno.

Szymon Michalski
Marko Lewiszyn WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Marko Lewiszyn
Poszerzyła się kadra zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa o kolejnego zawodnika na pozycję U24. Nowym nabytkiem Lwów został Marko Lewiszyn, który został wypożyczony z Cellfast Wilków Krosno.

W tegorocznych rozgrywkach eWinner 1. Ligi 22-letni zawodnik wystąpił w tylko jednym biegu. Było to podczas wyjazdowego spotkania ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Ukrainiec dowiózł wtedy do mety jeden punkt z bonusem (pokonał Kamila Marcińca).

Więcej szans już nie dostał. Trener Ireneusz Kwieciński ustawiał go w składzie pod numerami 8/16. Teraz krośnianie wyrazili zgodę na wypożyczenie swojego rezerwowego.

Marko Lewiszyn będzie mógł startować w rozgrywkach U-24 Ekstraligi. Ponadto Ukrainiec może rywalizować o miejsce w podstawowym składzie Włókniarza z Jonasem Jeppesenem, który w tym sezonie jeździ zdecydowanie poniżej oczekiwań.