Żużel. Motor Lublin ma nowego zawodnika. Klub poszedł śladem Stali Gorzów

Główna Komisja Sportu Żużlowego potwierdziła do startów w barwach lubelskiego Motoru nowego zawodnika. Jest nim 23-letni Fin Antti Vuolas, którego będziemy oglądać w U24 Ekstralidze.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Antti Vuolas WP SportoweFakty / Margus Almers / Na zdjęciu: Antti Vuolas
Kluby PGE Ekstraligi budując kadry na rozgrywki U-24 Ekstraligi obierały przeróżne światowe kierunki. Część z nich dała szansę Australijczykom, inni reprezentantom Skandynawii, a jeszcze inni zawodnikom z krajów uznawanych w sporcie żużlowym za tzw. niszowe.

U progu sezonu największym wygranym rozgrywek był Timi Salonen. Fin błysnął w pierwszych meczach Moje Bermudy Stali Gorzów i dzięki temu znalazł zatrudnienie w 2. Lidze Żużlowej, gdzie do końca sezonu będzie bronić barw Texom Stali Rzeszów.

Teraz podobnym śladem do swojego ligowego rywala poszedł Motor Lublin, który ściągnął do swojej drużyny 23-letniego Fina Anttiego Vuolasa.

ZOBACZ WIDEO To oni rządzą żużlem z tylnego siedzenia? Faworyzowanie niektórych zawodników i wyścig zbrojeń
Zawodnik ten może się pochwalić jedynie sukcesami na krajowych torach. W 2018 roku wywalczył brązowy krążek w rywalizacji seniorskiej, a rok później został mistrzem Finlandii do lat 21. W ubiegłym sezonie był bliski wywalczenia krążka w zawodach do lat 23, ale po komplecie w rundzie zasadniczej w biegu dodatkowym został wykluczony.

Główna Komisja Sportu Żużlowego oficjalnie potwierdziła również wypożyczenie Kevina Juhl Pedersena z SpecHouse PSŻ Poznań do Optibet Lokomotivu Daugavpils. Łotysze od 23 maja mogą również korzystać z dwóch kolejnych krajowych juniorów - Marisa Strelcowa (ur. 2003) oraz Wadima Antonewicza (ur. 2006).

Czytaj także:
Kasprzak o wypadku z Woryną: Nie można tak robić
"Zaliczyliśmy ogromną wtopę". Burza wokół półfinału IMP

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×