Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Solidność po stronie Orła Łódź. Bez Polaków trudno wygrać mecz w lidze polskiej [NOTY]

W sobotę H.Skrzydlewska Orzeł Łódź pokonał Zdunek Wybrzeże Gdańsk 51:38. W zespole gości bardzo słabo spisali się niemal wszyscy polscy zawodnicy - szczególnie ci, którzy mieli zdobywać punkty.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Luke Becker na prowadzeniu WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Luke Becker na prowadzeniu
Noty dla zawodników H.Skrzydlewska Orzeł Łódź:

Norbert Kościuch 2+. Najsłabszy z seniorów Orła. Co prawda zaczął od podwójnego zwycięstwa, do końca potrafił jednak już tylko pokonać juniora i słabo spisującego się tego dnia Trofimowa. Był daleki od optymalnej formy.

Marcin Nowak 5-. Wychowanek Unii Leszno jeździł bardzo efektownie i chociaż miał często problemy na starcie, potrafił przebijać się na lepiej punktowane pozycje. Ostatecznie zakończył z 9 punktami i bonusem, wygrywając na koniec podwójnie w wielkim stylu 14. bieg.

Brady Kurtz 5. Pod względem efektownej jazdy, zdecydowanie najlepszy zawodnik meczu w Łodzi. Pierwszy raz przegrał dopiero w 12. biegu, na minus ostatnie miejsce w 15. wyścigu - wtedy jednak było już dawno po meczu.

ZOBACZ WIDEO Stanisław Chomski tłumaczy swoje nieoczywiste decyzje. "To są szachy"

Luke Becker 5-. W końcu Amerykanin nawiązał do występów z poprzedniego sezonu. W tych rozgrywkach jak dotąd zdobył najwięcej 6 punktów, a teraz dowiózł "dwucyfrówkę", startując w 15. biegu. Takiego Beckera chcą w Łodzi oglądać.

Niels Kristian Iversen 4+. Iversen zrobił "swoje". W trzech biegach pokonał jednego rywala, w dwóch kolejnych obu przeciwników. Bardzo solidny występ doświadczonego Duńczyka.

Aleksander Grygolec 2. W biegu młodzieżowców dojechał za plecami Wysockiego, a chwilę później postawiło go po starcie i upadł w kuriozalny sposób. Mogło być zdecydowanie lepiej.

Mateusz Dul 2+. Trudno jednoznacznie ocenić jego występ. Co prawda pokonał Wiktora Trofimowa, jednak w biegu młodzieżowców dojechał za Marcelem Wysockim. Miał okazję do rewanżu na 17-latku, jednak w 12. biegu dotknął taśmy.

Nikodem Bartoch 6. Można stwierdzić, że to największy pechowiec tego meczu. Wyjechał w połowie spotkania i wygrał podwójnie, przywożąc za swoimi plecami Adriana Gałę i pokonując też Jakuba Jamroga, który został wykluczony z powtórki. Później już nie było okazji, by pojawił się na torze.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Wiktor Trofimow jr 1. Bardzo słaby występ zawodnika U-24 Zdunek Wybrzeża. Wyjechał na tor trzykrotnie, tyle samo razy przyjeżdżał ostatni. Chociaż jeździł na punktowanych pozycjach, popełniał błędy na trasie i zdecydowanie nie miał prędkości w motocyklu.

Rasmus Jensen 5. Oj to był bardzo wymagający mecz w wykonaniu Jensena. Pojechał sześciokrotnie i zdobył łącznie 12 punktów. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że dwukrotnie, gdy przyjeżdżał trzeci, na pierwszej pozycji biegi kończył Timo Lahti. Na 12 konfrontacji z rywalami, pokonał ich ośmiokrotnie, przegrywając 4 razy.

Adrian Gała 1. Zdobył co prawda trzy punkty, jednak nie pokonał żadnego rywala. Bardzo słaby mecz w wykonaniu żużlowca, któremu zazwyczaj odpowiadał łódzki tor.

Jakub Jamróg 2. Najgorszy mecz Jamroga w tym sezonie. Co prawda wygrał swój pierwszy wyścig, jednak w czterech kolejnych przywiózł za sobą tylko Norberta Kościucha. Mocno zabrakło jego punktów.

Timo Lahti 5+. Zaczął od wpadki w swoim pierwszym biegu, później jednak pokazał się z doskonałej strony, wygrywając indywidualnie cztery biegi. Timo Lahti nieco utarł nosa łodzianom, z drugiej strony trudno sobie wyobrazić obecne Zdunek Wybrzeże bez punktów Fina.

Kamil Marciniec 1. Miał spore ambicje przed sezonem, jednak jeździ bardzo słabo. Dwa zera mimo dobrego startu w biegu młodzieżowców po bardzo słabych zawodach w DMPJ - zdecydowanie nie tak powinno to wyglądać.

Miłosz Wysocki 4-. Był skazywany na porażkę, a zdobył 4 punkty wygrywając bieg młodzieżowców. Może żałować upadku w swoim ostatnim biegu, jednak pomimo tego fakt jest taki, że pokonał tylu rywali, co czterej pozostali polscy zawodnicy Zdunek Wybrzeża razem wzięci.

Piotr Gryszpiński brak oceny. Nie jechał.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Blisko niespodzianki w Krośnie
Zwycięstwo Vaculika w Grand Prix


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Zdunek Wybrzeże wygra rewanż w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×