Żużel. Kapitalny Adrian Cyfer. Polonii zabrakło punktów drugiej linii

Budmax-Stal Polonia Piła przegrała w meczu 8. kolejki 2. Ligi Żużlowej z Bedmet OK Kolejarzem Opole 37:53. W szeregach gości bezbłędny był Adrian Cyfer. Miejscowym do osiągnięcia lepszego wyniku zabrakło punktów drugiej linii.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Adrian Cyfer WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Adrian Cyfer
Noty dla zawodników Bedmet OK Kolejarza Opole:

Oskar Polis 5-. Minus za podwójną porażkę z parą gospodarzy w inauguracyjnym biegu. W kolejnych startach prezentował się bardzo dobrze.

Karol Baran 3. Solidna druga linia, choć przy nazwisku doświadczonego zawodnika mogłoby być jeszcze więcej punktów, jednak w jednym z biegów ostro zaatakował Marcina Jędrzejewskiego, za co został wykluczony. Ponadto sędzia ukarał go żółtą kartą.

Adrian Cyfer 6. Kapitalny, fenomenalny, bezbłędny. Nie było na niego mocnych. Kolejny świetny występ tego zawodnika. Po siedmiu spotkaniach 27-latek może pochwalić się najwyższą średnią biegową w Kolejarzu, a w sumie drugą wśród wszystkich zawodników z 2. Ligi Żużlowej. Lepszy od niego jest jedynie Francis Gusts.

ZOBACZ WIDEO Menedżer Łaguty zasilił sztab Kacpra Woryny. Czy to oznacza koniec współpracy z mistrzem świata?

Jacob Thorssell 5-. Niepotrzebne zachowanie w trakcie i po biegu 10. Rzeczywiście, Jakub Krawczyk nie ułatwiał Szwedowi zadania, jednak takie sytuacje wyjaśnia się w parku maszyn, a nie na torze. Punktowo Thorssell zrobił swoje.

Jakub Krawczyk 2+. Nie był to udany występ zawodnika startującego na co dzień dla klubu z Ostrowa. Oprócz tego, że nie dołożył do dorobku drużyny dużej liczby punktów, to we wspomnianym wyścigu 10. przeszkadzał na dystansie Jacobowi Thorssellowi.

Petr Chlupac 2+. O ile jego dorobek punktowy nie prezentuje się tak źle, to jednak jeśli popatrzymy, kogo przywoził za swoimi plecami, to już tak dobrze to nie wygląda. Czech potrafił pokonać jedynie młodzieżowców gospodarzy. Niewątpliwie tego zawodnika stać na więcej, co pokazał występ w SGP2 w Pradze.

Noty dla zawodników Budmax-Stal Polonii Piła:

Artur Mroczka 5+. Świetny występ 32-latka. Po przegranych startach rzucał się w pościg za rywalami. W 7. biegu popisał się kapitalną akcją na ostatnim łuku, gdy wyprzedził prowadzącego Jacoba Thorssella. Mroczka udowadnia, że nadal może być pewnym punktem zespołu.

Tomasz Orwat 2-. Ambicji i woli walki odmówić mu nie można, jednak punktów to za dużo z tego nie ma. Pokonał jedynie juniorów gości.

Marcin Jędrzejewski 5. Ogromne brawa za ten występ. Mowa w końcu o zawodniku, który jeszcze w ubiegłym sezonie miał problem z punktowaniem w Wolfe Wittstock. Teraz 35-latek pokazuje, że warto na niego stawiać.

Lukas Fienhage 1. Nie pokazał nic, za co można by go pochwalić. Słusznie został odstawiony po drugiej serii, bo gospodarze pożytku z niego nie mieli żadnego.

Lars Skupień 1. Trzy "jedynki" i wszystkie na kolegach z pary. Do tego wykluczenie za upadek na czwartej pozycji. Ocena nie może być inna.

Ben Ernst 1. Jakby przeszedł obok tego spotkania. Nie ma czego komentować, dorobek punktowy mówi wszystko.

Mateusz Panicz 1+. Zdobył cztery punkty, ale pokonał tylko Petra Chlupaca. Wychowanek klubu z Wrocławia był bardzo wolny na dystansie, co nie ułatwiało mu zadania.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także:
W Pile bez sensacji. Mroczka i Jędrzejewski to za mało
Zawodnik Moje Bermudy Stali bez szansy na rozwój? Ekspert żałuje jednego

Czy w sezonie 2023 Adrian Cyfer powinien spróbować swoich sił w eWinner 1. Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×