Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel na świecie. Nie pojechał w Tarnowie, wystartował w Danii. Weterani nie zwalniają tempa

Kenneth Hansen w sobotę ścigał się w rozgrywkach duńskiej Division 1 (2. poziom rozgrywek). Zdobył 9 punktów, a jego Slangerup zwyciężyło u siebie. Na amerykańskich i czeskich torach zaprezentowali się żużlowi weterani.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kenneth Hansen WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Kenneth Hansen
Kennetha Hansena zabrakło podczas sobotniego meczu Unii Tarnów, co tłumaczył koniecznością występu w kraju. Doświadczony Duńczyk pojechał w zawodach Division 1. Jego zespół zwyciężył na własnym torze, a Hansen zgromadził 9 punktów w czterech startach.

Bezbłędni w tych zawodach byli Patrick Skaarup, Claus Vissing i Emil Breum. Z ośmioma "oczkami" zmagania ukończył Marcus Birkemose. Niepokonany na torze w Vojens był z kolei Lasse Bjerre.

Na amerykańskich torach nie przestaje zadziwiać Billy Janniro. Zwyciężył w zawodach rozgrywanych w Auburn. Dzień później był piąty w Costa Mesa. Dodajmy, że w obsadzie znalazł się tam m.in. mistrz świata par sprzed 40 lat Bobby Schwartz! Wystartowali ponadto ponad 60-letni Shawn McConnell i Eddie Castro.

ZOBACZ WIDEO Mistrz Świata ukrywał treningi przed mamą. Na początku szkolił go wujek

Urodzony w 1973 roku Jaroslav Petrak również nie zamierza na razie kończyć kariery. Zdobył 8 punktów w zawodach 1. ligi czeskiej. W Koprzywnicy najlepsi okazali się gospodarze.

Punktacja:

(28.05) Meggan Hobart Spring Fling Championship - Greene (za: speedwaybikes.com)
1. Adam Mittl
2. Spencer Portararo
3. Levi Harris
4. Caleb Stewart
5. Len McBride

* Wyniki skrócone

***

(29.05) Meggan Hobart Spring Fling Championship - Owego (za: speedwaybikes.com)
1. Mike Buman
2. Adam Mittl
3. Dave Oakden
4. Spencer Portararo
5. Len McBride

* Wyniki skrócone

***

(31.05) I runda DM Rosji Juniorów - Togliatti (za: speedway-press.ru)

I Wostok Władywostok - 41:
1. Nikita Korowko - 6 (2,1,3,w)
2. Denis Baszmakow - 12 (2,2,3,3,2)
3. Nikita Smysznikow - 3 (3,0)
4. Wasilij Krasnokutskij - 5 (0,1,1,3)
5. Witalij Kotlar - 15 (3,3,3,3,3)

II Mega Łada Togliatti - 31:
1. Iwan Bielajew - 10 (3,3,2,2,w)
2. Władimir Szwajko - 2 (d,1,0,1,w)
3. Aleksandr Usiłow - 2 (2,0)
4. Daniił Wizgird - 10 (2,2,2,2,2)
5. Arsienij Zubkow - 7 (2,3,2,u)

III Turbina Bałakowo - 25:
1. Aleksandr Bierdyszew - 8 (1,1,1,2,3)
2. Konstantin Kułagin - 3 (1,0,0,2)
3. Kiriłł Lejman - 5 (0,2,2,d,1)
4. Maksim Sirotkin - 3 (2,0,1)
5. Aleksandr Kajbuszew - 6 (3,3,w)

IV Baszkiria Oktiabrskij - 22:
1. Rustam Muchtarow - 5 (u,3,0,1,1)
2. Ajdar Farukszyn - 1 (0,1)
3. Aleksandr Bogomołow - 2 (1,1,w)
4. Daniił Zielenskij - 3 (1,0,1,1,0)
5. Paweł Nagibin - 11 (3,3,0,3,2)

***

(03.06) IV runda British Youth Championship - Manchester (za: britishspeedway.co.uk)
1. Ace Pijper - 11 (3,3,3,2)
2. Sam McGurk - 8 (d,2,3,3)
3. Max James - 8 (2,3,1,2)
4. Freddy Hodder - 8 (3,2,2,1)
5. Billy Budd - 3 (2,1,u,-)
6. Owen Booth - 3 (1,1,1,0)
7. Laylan Richardson - 1 (1,-,d,d)

***

(03.06) Fast Fridays - Auburn (za: speedwaybikes.com)
1. Billy Janniro - 8 (3,2,3) - 1. w finale
2. Gino Manzares - 8 (3,3,2) - 2. w finale
3. Tyler Warren - 6 (3,2,1) - 3. w finale
4. Russell Green - 5 (2,3,0) - 4. w finale
5. Louie Mersaroli - 5 (2,t,3) - 1. w małym finale
6. Bart Bast - 5 (3,d,2) - 2. w małym finale
7. Rees Todd - 4 (2,1,1) - 3. w małym finale
8. Timmy Dion - 2 (2,u,-)
9. Rich Shafer - 1 (1)
. Greg Moore - 1 (1)
. Daniel Faria - 1 (1)
. Charlie Venegas - 1 (1)
13. Sammy Tetrault - 0 (0)
14. Blake Borello - 0 (w)
. Rheten Todd - 0 (t)
. Lawrence McNutt - 0 (u)

***

(04.06) Costa Mesa Speedway - Costa Mesa (za: speedwaybikes.com)
1. Austin Novratil - 13 (2,3,2,3,3) - 1. w finale
2. Gino Manzares - 13 (3,3,3,2,2) - 2. w finale
3. Slater Lightcap - 12 (3,3,3,2,1) - 3. w finale
4. Aaron Fox - 12 (3,3,3,3,t) - taśma w finale
5. Billy Janniro - 9 (3,2,3,1)
6. Shawn McConnell - 6 (2,2,2,w)
7. Eddie Castro - 6 (1,2,2,1)
8. Randy DiFrancesco - 4 (2,2,0,0)
9. Rees Todd - 4 (2,1,1)
10. David Clark - 3 (0,1,2)
11. Charles Ermolenko - 3 (1,1,1)
12. Bobby Schwartz - 1 (0,0,1)
13. Joe Donaldson - 1 (1,0,0)
14. Justin Almon - 1 (0,1,0)
15. Michael Raines - 1 (1,0,0)
16. Michael Wells - 0 (0,0,0)

***

(04.06) Division 1 - Slangerup (za: dmusport.dk)

I Slangerup Speedway Klub - 46:
1. Kenneth Hansen - 9 (2,2,3,2)
2. William Drejer - 10 (3,2,3,2)
3. Jesse Mustonen - 10 (2,3,2,3)
4. Rune Thorst - 5 (d,3,1,1)
5. Patrick Skaarup - 12 (3,3,3,3)

II Esbjerg Motor Sport Speedway - 37:
1. Claus Vissing - 12 (3,3,3,3)
2. Emil Breum - 12 (3,3,3,3)
3. Frederik Pedersen - 5 (d,2,1,2)
4. Viktor Larsen - 0 (0,u,0,0)
5. Niklas Holm Jakobsen - 8 (2,2,2,2)

III Munkebo Speedway Club - 20:
1. Marcus Birkemose - 8 (2,1,2,2,1)
2. Flynn Nicol - 1 (1,w,-,-)
3. Chris Gade - 1 (1,0,0,0)
4. Jannik Soerensen - 6 (2,1,0,2,1)
5. Henrik Lorentsen - 4 (1,1,1,1)

IV Brovst Speedway Club - 16:
1. Tobias Thomsen - 4 (1,2,1,0)
2. Tate Zischke - 6 (3,0,2,1,0)
3. Brayden McGuinness - 4 (0,0,1,3)
4. Glenn Moi - 2 (1,1,0,-)
5.

***

(04.06) Division 1 - Vojens (za: dmusport.dk)

I Holsted Speedway Klub - 37:
1. Lasse Bjerre - 12 (3,3,3,3)
2. Marius Nielsen - 10 (2,3,3,2)
3. Patrick Baek - 7 (0,3,1,3)
4. Nicklas Aagaard - 8 (3,2,0,3)
5. Mads Dalum - 0 (0,0,0,0)

II Outrup Speedway Club - 33:
1. Tim Soerensen - 9 (3,3,2,1)
2. Nicolai Heiselberg - 5 (u,2,2,1)
3. Chris Waennerstroem - 2 (0,0,-,2)
4. Bastian Borke - 6 (3,1,0,2)
5. Espen Sola - 11 (3,2,1,3,2)

III Vojens Speedway Klub - 32:
1. Jonas Knudsen - 9 (2,2,3,2)
2. Jesper Knudsen - 10 (2,2,3,3)
3. Nick Agertoft - 3 (1,1,0,1)
4. Mark Beyer - 0 (0,-,-,-)
5. Mika Meijer - 10 (2,1,3,1,3)

IV Fjelsted Speedway Klub - 18:
1. Rasmus Pedersen - 3 (1,0,2,0)
2. Bastian Pedersen - 4 (2,w,2,0)
3. Stian Nielsen - 3 (1,0,1,1)
4. Mikkel B. Olesen - 3 (1,1,1,0)
5. Nicklas Clausen - 5 (1,1,2,1)

***

(04.06) Division 2 - Slangerup (za: dmusport.dk)

I Esbjerg Motor Sport Speedway - 40:
1. Thomas Soerensen - 10 (3,3,3,1)
2. Henry van der Steen - 11 (3,3,2,3)
3. Hjalte Nygaard - 7 (2,1,2,1,1)
4. Christian Jervelund - 12 (2,2,3,3,2)

II Holstebro Speedway Klub - 33:
1. Thomas Kring - 14 (3,3,3,2,3)
2. Stefan Pedersen - 8 (1,2,2,w,3)
3. Richard Byskov Cavazzi - 6 (1,1,2,2)
4. Oliver Kirkegaard - 5 (1,1,3,w)

III Slangerup Speedway Klub - 32:
1. Noah Moos - 11 (2,3,1,3,2)
2. Morten Qvistgaard - 6 (2,1,1,2)
3. Birk Emil Olsen - 6 (1,2,1,2)
4. Theo Bergqvist - 9 (3,2,d,3,1)

IV Outrup Speedway Club - NS

***

(04.06) Czwórmecz drużynowy - Fladbro (za: dmusport.dk)

I Brovst Speedway Club - 35:
1. Steen Jensen - 11 (2,3,3,3)
2. Bo Nielsen - 9 (2,2,3,2)
3. Mads Georgsen - 7 (0,2,2,3)
4. Joergen Kristensen - 8 (1,3,1,3)

II Fjelsted Speedway Klub - 30:
1. Carsten Hansen - 11 (3,3,3,2)
2. John Pedersen - 13 (3,2,2,6!)
3. Lars Andersen - 5 (1,2,0,2)
4. Kjeld Nielsen - 1 (0,0,0,1)

III Kronjyllands Speedway Club - 26:
1. Sjoerd Rozenberg - 13 (3,3,6!,1)
2. Claus Lauridsen - 3 (3,w,w,w)
3. Jesper Andersen - 5 (1,0,2,2)
4. Kurt Gundersen - 5 (2,1,1,1)

IV Silkeborg Speedway Club - 9:
1. John Christensen - 4 (2,d,2,0)
2. Palle Nielsen - 3 (0,1,1,1)
3. Martin Hansen - 2 (1,1,0,0)
4.

***

(04.06) Eliminacje do IM Szwecji - Karlstad (za: SVEMO)
1. Joel Andersson - 13 (3,3,2,3,2)
2. Daniel Henderson - 12 (3,3,2,3,1)
3. Jonatan Grahn - 12 (2,1,3,3,3)
4. Tomas H. Jonasson - 12 (3,2,2,2,3)
5. Ludvig Lindgren - 11 (2,3,3,1,2)
6. Casper Henriksson - 11 (2,2,3,2,2)
***
7. Anton Karlsson - 8+3 (0,0,2,3,3)
8. Gustav Grahn - 8+2 (1,2,3,1,1)
***
9. Johannes Stark - 8+1 (1,3,0,1,3)
10. Christoffer Selvin - 7 (1,2,1,2,1)
11. Rasmus Broberg - 5 (1,1,1,2,0)
12. Noel Wahlqvist - 3 (3,u/-,-,-,-)
13. Emil Millberg - 3 (2,1,d,t,-)
14. Jeremia Thelaus - 2 (0,0,0,0,2)
15. Alexander Liljekvist - 2 (0,1,1,0,0)
16. Adrian Bergqvist - 2 (0,1,1)
17. Tony Gudbrand - 1 (0,0,0,0,1)
18. Sammy Van Dyck - ns

***

(04.06) I liga czeska - Koprzywnica (za: facebook.com/AMDKrsko)

I PD Walbo Koprzywnica - 35:
1. Josef Franc - 9+1 (3,3,2*,1*)
2. Martin Malek - 14 (1,1,3,3,3,3)
3. Hynek Stichauer - 12+3 (3,1,2*,2,2*,2*)

II AMD Krsko - 31:
7. Nick Skorja - 15 (3,2,3,3,3,1)
8. Anze Grmek - 8+1 (3,0,3,2*,0)
9. Denis Stojs - 3+1 (2*,1)
18. Miran Praznik - 5+2 (2*,2*,1)

III SC Żarnowica - 20:
13. Jakub Valković - 15 (2,2,3,3,2,3)
14. Rastislav Cifersky - 0 (0,0,0,0)
15. Bruno Belan - 5 (0,2,1,1,w,1)

IV AK Marketa Praga - 18:
4. Jan Macek - 12 (2,0,2,3,3,2)
5. Jakub Exler - 4+1 (0,3,1*,0,0,0,0)
6. Michal Bastecky - 2 (1,0,1,0)

V AMK Zlata Prilba Pardubice - 16:
10. Matias Kamenik - 8+1 (1,1,1*,2,2,1)
11. Radek Bambuch - 0 (0,0,0,0)
12. Jaroslav Petrak - 8 (3,2,1,1,0,1)

***

(05.06) 11. runda Division 1 - Malilla (za: SVEMO)

I Team DaLej - 40:
1. Sammy Van Dyck - 13 (3,2,3,3,2)
2. Ludvig Hamrin - 10 (1,2,2,3,2)
3. Tony Gudbrand - 9 (3,1,1,2,2)
4. Henric Fernstroem - 8 (1,2,1,2,2)

II Speedway054 - 29:
1. Alexander Sundkvist - 8 (2,3,2,0,1)
2. Jeremia Thelaus - 8 (2,3,2,1,0)
3. Adrian Bergqvist - 8 (0,u/-,2,3,3)
4. Liam Olsson Andersson - 5 (w,1,0,0,1,3)

III Kumla Indianerna Speedway - 28:
1. Christoffer Selvin - 13 (3,3,3,1,3)
2. Eddie Bock - 12 (2,2,3,2,3)
3. Hampus Hamrin - 3 (d,0,1,1,1)
4.

IV Njudungarna - 23:
1. Alexander Liljekvist - 12 (3,3,3,2,1)
2. Mikael Axelsson - 2 (1,0,1,0,0)
3. Magnus Klipper - 3 (1,1,0,0,1)
4. Theo Bergkvist - 6 (2,1,t,3,0)

***

(05.06) II runda DM Rosji Juniorów - Oktiabrskij (za: speedway-press.ru)

I Wostok Władywostok - 42:
1. Nikita Korowko - 7 (2,3,0,1,1)
2. Denis Baszmakow - 12 (3,3,3,d,3)
3. Nikita Smysznikow - ns
4. Wasilij Krasnokutskij - 8 (2,2,1,1,2)
5. Witalij Kotlar - 15 (3,3,3,3,3)

II Baszkiria Oktiabrskij - 26+3:
1. Rustam Muchtarow - 5 (0,2,0,3,w)
2. Ajdar Farukszyn - 1 (0,0,1)
3. Aleksandr Bogomołow - 7 (1,1,2,2,1)
4. Daniił Zielenskij - 1 (0,1)
5. Paweł Nagibin - 12+3 (2,2,3,2,3)

III Turbina Bałakowo - 26+2:
1. Aleksandr Bierdyszew - 9+2 (3,1,2,3,0)
2. Konstantin Kułagin - 0 (0,0)
3. Maksim Sirotkin - 3 (2,1,0,0,0)
4. Kiriłł Lejman - 5 (1,1,1,2)
5. Aleksandr Kajbuszew - 9 (3,1,3,2,u)

IV Mega Łada Togliatti - 25:
1. Daniił Wizgird - 10 (1,3,2,2,2)
2. Władimir Szwajko - ns
3. Aleksandr Usiłow - 0 (0,0,u,0,0)
4. Iwan Bielajew - 8 (1,2,2,w,3)
5. Jewgienij Antipow - 7 (1,0,3,2,1)

Czytaj także:
- Nicki Pedersen dostał zgodę na powrót do kraju. Jest jeden problem
Arged Malesa Ostrów zrobiła skok na kasę. To będzie się powtarzać, jeśli nic nie zmienimy

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×