Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Były prezes nie ma wątpliwości. Marek Grzyb powinien podjąć decyzję jak najszybciej

Marek Grzyb usłyszał zarzut dotyczący prania brudnych pieniędzy i został aresztowany na trzy miesiące. Zdaniem Leszka Tillingera prezes Moje Bermudy Stali Gorzów jak najszybciej powinien podać się do dymisji.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Marek Grzyb WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Marek Grzyb
We wtorek Marek Grzyb został zatrzymany przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Sprawa dotyczy hurtowni faktur, czyli oszustw związanych z wyłudzaniem podatku VAT. Jak poinformowała prokuratura, chodzi o kwotę ponad 66 milionów złotych pochodzącą z czynów zabronionych.

- Było to zaskoczeniem nie tylko dla mnie i dla całego środowiska żużlowego, ale chyba również dla osób z innych dyscyplin sportowych - mówi nam Leszek Tillinger. - Do tej pory, jeżeli chodzi o żużel, to takiej afery związanej z prezesem jakiegoś klubu nie było. Są to poważne zarzuty, bo kwota 66 mln złotych przeraża. Nie twierdzę, że całą tę kwotę pan prezes Grzyb wziął sobie do kieszeni. Tak jak czytamy, prezes Grzyb miał zarobić na przestępczym procederze ponad pół miliona złotych. Prokurator jednak tego nie powiedział, choć w plotkach zawsze jest trochę prawdy - dodaje były prezes Polonii Bydgoszcz.

Tillinger nie ma wątpliwości co do tego, że Marek Grzyb jak najszybciej powinien podać się do dymisji i zrezygnować z funkcji prezesa Moje Bermudy Stali Gorzów. Z informacji przekazanych nam przez Władysława Komarnickiego wynika, że stery w klubie przejmie Waldemar Sadowski, dotychczasowy wiceprezes.

ZOBACZ WIDEO Ekspert grzmi: To antyreklama żużla! Czy Polska popełnia błąd w szkoleniu?

- Myślę, że obecny jeszcze pan prezes powinien podjąć męską decyzję i nie tyle zawiesić, ale podać się do dymisji. Sprawa jest rozwojowa i na trzech miesiącach raczej się to nie skończy. Nie ma jeszcze wyroku, więc pan prezes dalej może jeszcze dowodzić, tylko że z aresztu. To nie byłoby jednak korzystne ani dla prezesa, ani dla klubu. Najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby podanie się do dymisji. Gdyby wyszedł z aresztu i okazałoby się, że nie ma żadnych zarzutów i nie włącza się do tej sprawy, to może wrócić na fotel prezesa. Jeśli jednak to nie nastąpi, to cały czas będzie "wisieć" - mówi Tillinger.

Zdaniem byłego prezesa Polonii Bydgoszcz, ta sytuacja negatywnie odbije się nie tylko na zawodnikach i całym klubie Stali Gorzów. Rykoszetem dostaje również cała dyscyplina, jaką jest żużel.

- W tej chwili jest to sytuacja nieciekawa dla zawodników, bo wiemy, że pan Grzyb obnosił się z tym, że ma pieniądze i może być sponsorem strategicznym. Zawodnicy mogą się obawiać, że tak może jednak nie być. Na klubie w jakimś sensie to na pewno się odbiję, np. poprzez to, że odwróci się część sponsorów. Osobną sprawą jest to, że stratna jest również sama dyscyplina, jaką jest żużel. Mieliśmy już niechciane afery związane ze sprawami finansowymi, a teraz jakby piorun uderzył, bo tego nikt się nie spodziewał. Ja bym nawet nie pomyślał, że w przypadku prezesa klubu może coś takiego zaistnieć - zakończył nasz rozmówca.

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • ECHNATON Zgłoś komentarz
  Podstawowe pytanie, kto ma klucz do szuflady biurka Prezesa
  • Kikker Zgłoś komentarz
   " ...Rykoszetem dostaje również cała dyscyplina, jaką jest żużel..." - no, geniusz po prostu...
   • tomas68 Zgłoś komentarz
    Tylko że w Polsce wszystko stoi na głowie.
    • Yankes Zgłoś komentarz
     Taki wstyd i to pod samym nosem Mesjasza tej dyscypliny Władka Wielkiego wszechwiedzącego Stwórcy Żużla
     • Dorszak62 Zgłoś komentarz
      Powinien oddać prezesurę. I to jak najszybciej.
      • KRZYZAK Zgłoś komentarz
       Oczywista oczywistosc.
       • Kobylak Zgłoś komentarz
        ma isć do dymisji? nasz prezes jest czysty jak łza,malo powiedziane bo to człek kryształowy nasz prezes grzyp i jest organizowany wyjast do białołenki czy służewca bo to gdzie go
        Czytaj całość
        umieszczono i torturujom jest tajne.kibice jusz zbierajom fundusze.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×