Żużel. Unia Tarnów i Polonia Piła mają nowych zawodników. Przyznano licencję instruktora sportu żużlowego

Dwa drugoligowe kluby zdecydowały się rozszerzyć swoje kadry zawodnicze obowiązujące w sezonie 2022. Nowego seniora ściągnął do siebie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, zaś Unia Tarnów podpisała kontrakt z perspektywicznym Duńczykiem.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Sandro Wasserman i Matic Ivacic WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Sandro Wasserman i Matic Ivacic
W piątkowe popołudnie ukazał się 68 komunikat Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Poinformowano w nim o ustaleniu nowej daty zawodów w ramach 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Optibet Lokomotivem Daugavpils a Bedmet OK Kolejarzem Opole. Mecz na Łotwie odbędzie się 8 lipca (tj. w piątek).

Centrala przekazała, że wydała licencję instruktora sportu żużlowego dla Macieja Fajfera ze Startu Gniezno oraz licencję menadżera zawodnika w sporcie żużlowym dla Michała Kuglera.

Ponadto potwierdzono przynależności klubowe kolejnych zawodników. Do 29 maja 2023 roku w zawodach młodzieżowych może startować gnieźnianin Patryk Budniak, z kolei nowych żużlowców mają dwaj drugoligowcy.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Przedpełski, Krakowiak i Majewski gośćmi Musiała

Unia Tarnów zdecydowała się zakontraktować utalentowanego 17-latka z Danii, Williama Drejera. Nowego seniora ma z kolei Budmax-Stal Polonia Piła, która wypożyczyła z Metalika Recycling Kolejarza Rawicz - Matica Ivacica. Ponadto działacze zdecydowali, że do pakietu młodzieżowego (DMPJ + MMPPK) w przypadku Kacpra Makowskiego podpisane zostanie również porozumienie na starty w rozgrywkach ligowych.

Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała również, że w związku z porozumieniem klubów - Włókniarz Częstochowa i KS Toruń zatwierdzono zamianę terminów zawodów mini żużlowych i tak oto 2. runda DMP w Częstochowie odbędzie się 18 czerwca (godz. 11), a dzień później w Toruniu (również o 11).

Czytaj także:
Nicki Pedersen znów szokuje. To powiedział mu lekarz
Powiało optymizmem ws. żużla w Krakowie

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×