Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Prezes ocenia działania Stali i mówi o rezygnacji Grzyba. "Kolejny ruch będzie kluczowy"

Marek Grzyb zrezygnował z funkcji prezesa w spółce Stal Gorzów. Zastąpił go Waldemar Sadowski. Niebawem do zmian ma również dojść w stowarzyszeniu. – To właśnie ten ruch jest kluczowy - mówi Ireneusz Maciej Zmora.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Ireneusz Maciej Zmora WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Ireneusz Maciej Zmora
Były prezes Stali z dużą uwagą obserwuje ostatnie wydarzenia wokół klubu, który znalazł się w trudnym położeniu po zatrzymaniu i aresztowaniu Marka Grzyba. Jego zdaniem gorzowianie powoli wychodzą z sytuacji obronną ręką.

- Rezygnacja Marka Grzyba z funkcji prezesa oraz członka zarządu w spółce akcyjnej świadczy o jego poczuciu odpowiedzialności za klub. Zachował się właściwie. W zaistniałej sytuacji potrzebny jest wyraźny komunikat, że następuje zmiana prezesa i że decyzje podejmowane przez jego następcę są w pełni wiążące. Dzięki temu funkcjonowanie klubu nie będzie zawieszone w powietrzu. Zniknie element niepewności. Pod względem wizerunkowym Stal zareagowała bardzo prawidłowo. Wyraźnie zostały oddzielone od siebie sprawy ze sfery prywatnej byłego już prezesa i sprawy klubowe. Dzięki temu Stal Gorzów ucierpiała jedynie w minimalnym stopniu, zważywszy na ogrom zagrożeń, którego niosła ta sytuacja - mówi nam Ireneusz Maciej Zmora.

Były szef Stali zaznacza jednak, że zmiany w spółce nie są wystarczającym ruchem. Jeśli w ślad za nimi nie pójdą kolejne decyzje w stowarzyszeniu, to będziemy mieć do czynienia tylko ze stwarzaniem pozorów.

ZOBACZ WIDEO Magazyn PGE Ekstraligi. Thomsen, Pludra i Bellego gośćmi Musiała

- Realna władza w Stali Gorzów jest w stowarzyszeniu, bo ono jest właścicielem spółki akcyjnej. Prezes stowarzyszenia może jednoosobowo odwołać radę nadzorczą, która powołuje zarząd w spółce. Jeśli ma dojść do faktycznej zmiany warty, to zmiany w stowarzyszeniu są koniecznością - tłumaczy.

Zmora bardzo pozytywnie ocenia natomiast wybór na prezesa Stali Waldemara Sadowskiego. - Waldemar Sadowski za moich czasów trafił do klubu jako sponsor. Uważam go za osobę odpowiedzialną i rzetelną, która w sposób bardzo poukładany i przemyślany prowadzi swój własny biznes. Moim zdaniem jest to właściwy człowiek na ten czas. On ten sport nosi w sercu, on oddycha żużlem. Speedway to jego wielka pasja. Zawodnicy na pewno potraktują go poważnie. Jestem przekonany, że ktoś taki znajdzie wspólny język z żużlowcami, bo w przeszłości w wielu przypadkach był ich sponsorem. Jestem o niego naprawdę spokojny - podsumowuje Zmora.

Zobacz także:
Plaga kontuzji w PGE Ekstralidze
Przemierza kraj w szczytnym celu

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (23)
 • mglexar Zgłoś komentarz
  Andrzej Lipiński - 'relacje' prokuratury /jak to nazywasz/ - już były. Czekasz na nowe 'relacje'?? Swoją drogą komicznie to się czyta..
  • Andrzej Lipiński Zgłoś komentarz
   Panie zmora najpierw wyjasnienie ile mafia paliwowa przekazała kasy stali gorzów na kontrakty i płatność za sezon!? Czy to był tylko jeden rok? Czekamy na relacje prokuratury!
   • Kobylak Zgłoś komentarz
    @Prawda nr.1: jusz sa zwmuwione kewlarowe bermudy dla naszego niesłusznie oskarrzonego prezesa.jeszcze siem zdziwicie,gdy sie okaże rze jest kryształowo czysty! ale wam żal 1111!
    • Kobylak Zgłoś komentarz
     a kogo to interesuje i tak wiadomo rze nasz prezes musiał zrezygnować i jes nowy a Stal celuje w miszcza i nim zostanie na 100% bo Bartek nie odpuści
     • ŻużelSrużel Zgłoś komentarz
      Co jak co ale Pan Zmora to razem z Grzybem w jednej celi powinien siedzieć
      • rume Zgłoś komentarz
       Czy pisowski klub będzie musiał oddać kasę jeśli ta pochodziłaby z przestępstwa?
       • Prawda nr.1 Zgłoś komentarz
        Wychodzac z aresztu juz beda czekac Moje Bermudy ')
        • mrfreeze Zgłoś komentarz
         Jak to wszystko minie i Grzyb wyjdzie zza krat to powinien pojechać wypocząć na Teneryfę.
         • tomas68 Zgłoś komentarz
          Kolejny ślepy i głuchy a cieszy się na okoliczność możliwości powrotu. I ten tekst cała władza w rękach stowarzyszenia hehe czysta utopia. A kasa z nieba kapała ?
          • VIDOC Zgłoś komentarz
           Zmora, Kasprzaka, Zagara, Vaculika już spłaciłeś?
           • VIDOC Zgłoś komentarz
            @ORP: myj się przynajmniej raz dziennie wieczorem i nie dziw się, że obecnie rano wstajesz i masz brudne prześcieradło.
            • Sparty-Fan Zgłoś komentarz
             "- Rezygnacja Marka Grzyba z funkcji prezesa oraz członka zarządu w spółce akcyjnej świadczy o jego poczuciu odpowiedzialności za klub." Ale ci goście są odklejeni:
             Czytaj całość
             odpowiedzialny nie popełniałby przestępstw, a przede wszystkim nie wiązał się oficjalnie ze Stalą, bo ją ośmieszył. Widać "odpowiedzialność" po gorzowsku jest specyficzna. Czekam na dalszy rozwój wypadków ;)
             • speed_koleina Zgłoś komentarz
              Grunt aby Ciebie Ireku z pokładu Idy tam nie było, a wtedy jest nadzieja, że trupy nie będą z szafy Stalowej wypadac.
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×