Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Pocisk z Finlandii znów odpalił. Talent z Niemiec zasłużył na jeszcze jeden bieg [NOTY]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Trans MF Landshut Devils 48:42 i zgarnęło punkt bonusowy. Kolejny świetny mecz w Gdańsku odjechał Timo Lahti, który był bliski kompletu. Nieoczekiwanie goście nie skorzystali z wszystkich biegów Noricka Bloedorna.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Timo Lahti podrzucany przez kolegów z zespołu WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Timo Lahti podrzucany przez kolegów z zespołu
Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Adrian Gała 4+. Bardzo dobry początek meczu w wykonaniu Gały, który w tym meczu dwukrotnie pokonała Kaia Huckenbecka. W ostatnich trzech biegach również za każdym razem potrafił zwyciężyć z jednym rywalem.

Rasmus Jensen 5-. Duńczyk ponownie zrobił "swoje", zdobywając 11 punktów i bonus. W każdym biegu punktował solidnie, takiego Rasmusa Jensena w Gdańsku kibice chcą oglądać zawsze.

ZOBACZ WIDEO Kontuzje w ostatnich dwóch latach zabrały mu walkę o tytuł. Teraz ma plan "krok po kroku"

Jakub Jamróg 4. Wygrał trzy biegi, w tym jeden pomimo olbrzymiego bólu kolana po upadku. W ostatnim wyścigu upadł na tor, ale zacisnął zęby i zbiegł z toru. Minus za wjechanie w Wiktora Trofimowa, choć wcześniej Jamróg w 10. biegu mocno rozgrzał publiczność.

Wiktor Trofimow jr 4+. Pechowy występ Trofimowa, który zakończył go w szpitalu. W swoim pierwszym wyścigu pokonał rywala na trasie, później wygrał 5:1, a w ostatnim swoim biegu do czasu wypadku z Jamrogiem prowadził. Brakowało mu prędkości, ale widać spory postęp w jeździe.

Timo Lahti 5+. Kolejny świetny mecz Fina, który był bliski zdobycia kompletu punktów. Przegrał jedynie raz z Erikiem Rissem. W 15. biegu na siebie wziął ciężar walki o bonus dla Zdunek Wybrzeża i temu podołał. Średnia biegowa po trzech meczach w Gdańsku - 2,600 mówi sama za siebie. Inwestycja w Fina była strzałem w dziesiątkę Zdunek Wybrzeża.

Miłosz Wysocki 1. Nie nawiązał skutecznej walki z rywalami. Na pewno nie był to mecz, który będzie dobrze wspominał.

Kamil Marciniec 1. Prowadził przez chwilę z Norickiem Bloedornem w biegu młodzieżowców, punktów w tym meczu jednak nie zdobył.

Piotr Gryszpiński brak oceny. Pojechał raz, w drugiej części meczu. To za mało, by go oceniać.

Noty dla zawodników Trans MF Landshut Devils:

Kai Huckenbeck 4-. Co prawda przywiózł ostatecznie "dwucyfrówkę", jednak nie do takich występów kibiców pierwszoligowych przyzwyczaił. Lider niemieckiej drużyny zaczął słabo, w pierwszych trzech biegach przegrał aż z pięcioma rywalami i nie radził sobie na gdańskim torze. Później to jednak za jego sprawą goście do końca walczyli o bonus.

Kim Nilsson 3-. W pierwszym swoim biegu był niezwykle szybki, jednak nie zdołał pokonać na trasie Timo Lahtiego. Później wjechał w taśmę, a w kolejnych biegach dwa razy wygrywał z jednym rywalem, ale i tak było to za mało.

Erik Riss 3+. Pozytywne zaskoczenie tego meczu. Zaczął przeciętnie, jednak szybki był już w 8. biegu, gdy naciskał Timo Lahtiego. W 13. wyścigu wygrał z Jensenem i z Lahtim, osiągając przy tym bardzo dobry czas. Dzięki jego niespodziewanym punktom, goście do końca walczyli o bonus.

Mads Hansen 2-. Dwukrotnie pokonał Miłosza Wysockiego i raz Piotra Gryszpińskiego. Jechał jednak bez zacięcia. Słaby występ Duńczyka, który jednak do końca nie został zmieniony.

Dimitri Berge 1. Bardzo słaby występ Francuza. Jedyne punkty zdobył na koledze z zespołu oraz w 10. biegu, gdy dostał jedno oczko "z urzędu" za wykluczenie Jamroga. Aż dziwne, że pojechał czterokrotnie.

Norick Bloedorn 5. Trudno wymagać więcej od juniora. Norick Bloedorn zdobył 10 punktów i 3 bonusy, prezentując doskonałą formę. Zastanawiające było to, że nie dostał szóstego biegu - biorąc pod uwagę dyspozycje jego kolegów, wydaje się to być błędem osób odpowiedzialnych za prowadzenie zespołu z Landshut.

Erik Bachhuber 3. Zrobił "swoje". Wygrał w dobrym stylu bieg młodzieżowców, później nie miał wielkich szans z Adrianem Gałą i Rasmusem Jensenem. Trzeciej okazji do startu już nie dostał.

Czytaj także: 
To mogło im przeszkodzić w odniesieniu zwycięstwa
Zobacz upadek Wiktora Trofimowa

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy inwestycja w Timo Lahtiego była słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×