Zgarnęli pełną pulę i zaliczyli awans. Tabela i statystyki 2. Ligi Żużlowej

Optibet Lokomotiv Daugavpils zwyciężył na torze w Rzeszowie (47:43) i dopisał do swojego dorobku trzy punkty meczowe. To sprawiło, że Łotysze awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Mateusz Kozanecki
Francis Gusts WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Francis Gusts
Za nami 11. kolejka zmagań w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. Na otwarcie, po zaciętym meczu, Bedmet OK Kolejarz Opole pokonał SpecHouse PSŻ Poznań 46:43.

W niedzielę mocne uderzenie zadali zawodnicy Unii Tarnów, którzy na wyjeździe pokonali Budmax-Stal Polonię Piła różnicą 14 punktów. O bezbłędny występ otarł się Peter Ljung (13+1).

Pełną pulę zgarnął także Optibet Lokomotiv Daugavpils. Łotysze niespodziewanie byli lepsi na torze w Rzeszowie. Dało im to awans na trzecią pozycję w tabeli.

Najskuteczniejszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej jest obecnie Oskar Polis ze średnią na poziomie 2,306 pkt/bieg. Na drugim miejscu ex aequo znajdują się Jacob Thorssell i Josh Pickering (obaj 2,292). Tuż za podium znajduje się najlepszy junior Francis Gusts (2,273).

Terminarz 12. kolejki 2. Ligi Żużlowej:

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - Bedmet OK Kolejarz Opole / sb. 02.07, godz. 14:00
SpecHouse PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów / nd. 03.07, godz. 17:00
Optibet Lokomotiv Daugavpils - Budmax-Stal Polonia Piła / nd. 03.07, godz. 17:00