Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Zaskakująca zmiana we władzach PGE Ekstraligi. Senator ma następcę

Do dość zaskakującej zmiany doszło na poniedziałkowym Walnym Zgromadzeniu Wspólników PGE Ekstraligi. Miejsce Władysława Komarnickiego w radzie nadzorczej zajął... Marek Kępa. - Taki był wybór wspólników - poinformował prezes Wojciech Stępniewski.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
PIotr Paluch, Przemysław Buszkiewicz, Władysław Komarnicki WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / PIotr Paluch, Przemysław Buszkiewicz, Władysław Komarnicki.
Taki wybór pokazuje rosnące wpływy Motoru Lublin, który w ostatnich latach stał się czołowym klubem w rozgrywkach i wyznacza nowe trendy. Choć oczywiście nominacja byłego żużlowca i ojca obecnego prezesa lubelskiego klubu do rady nadzorczej wiąże się z dodatkowymi kompetencjami, to ten wybór należy traktować przede wszystkim w kategoriach prestiżowych.

Marek Kępa w Radzie Nadzorczej PGE Ekstraligi zastąpi nie byle kogo, bo senatora RP Władysława Komarnickiego, który sprawował tę funkcję od 2013 roku. W ostatnim czasie 77-letni polityk narzekał jednak na nadmiar zadań i z przyjemnością zrzekł się stanowiska na rzecz byłego żużlowca.

Zmiana w organach spółki nie oznacza zmiany układu sił, bo w Radzie Nadzorczej wciąż zdecydowaną przewagę mają osoby nominowane przez PZM. Przewodniczącym Rady Nadzorczej jest prezes PZM Michał Sikora, a wiceprzewodniczącym Arkadiusz Sąsara. Nic nie zmieniło się za to w zarządzie spółki, w którym zasiadają Wojciech Stępniewski i Ryszard Kowalski.

Zmiana w organie nadzorczym to jedyna poważna zmiana, która wydarzyła się podczas poniedziałkowego spotkania władz wszystkich klubów. Zgodnie z zapowiedziami, po Walnym Zgromadzeniu odbyła się dyskusja na temat możliwych zmian w kolejnych latach, ale prezesi wymienili się tylko swoimi pomysłami. Na konkretne wnioski i oficjalny plan działania przyjdzie jeszcze czas. Oczywiście coraz poważniej mówi się o wprowadzeniu KSM od 2024 roku i rozszerzeniu rozgrywek do 10 zespołów w 2026 roku.

Czytaj więcej:
Znana przyszłość Jasona Doyle w PGE Ekstralidze
Władze Sparty mówią o przyszłości Woffindena

ZOBACZ WIDEO Ogromne problemy brytyjskiego żużla. To dlatego nie poszli śladem Polski
Czy wybór Marka Kępy jako członka Rady Nadzorczej PGE Ekstraligi to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (50)
 • INS Zgłoś komentarz
  @TheGoodGuy: a to ty, co nie masz ani poczucia humoru, ani nawet niezbyt rozumiesz co kto pisze. Chyba jestes z Gorzowa ... trafiłem?
  • TheGoodGuy Zgłoś komentarz
   Do Lubelakow tutaj piszących. Wy wiecie ze Kępa tylko wszedł do rady nadzorczej a nie został królem Ekstraligi tak? Jeśli nie wiedzieliście, to już wiecie :)
   • Nie wspieram Ukrainy Zgłoś komentarz
    Gorzów już dawno powinien być zdegradowany do 1 ligi za te wałki swojego prezesa i finansowanie brudnymi pieniędzmi.
    • INS Zgłoś komentarz
     @Piolub1717: To kogo byś widział w zarządzie? Kogoś kompletnie niezwiązanego z żużlem? No właśnie to polega na tym, by zasiadały osoby zainteresowane podejmowaniem różnorodnych
     Czytaj całość
     decyzji. W zarządach spółek po to jest wiele osób by znaleźć najrozsądniejsze rozwiązanie danego problemu, lub wprowadzić optymalną uchwałę. To jest podstawa zarządzania. Bardzo słuszna decyzja, że odsunięto Komarnickiego a powołano kogoś kto zna żużel od podszewki i jako zawodnik i także nieformalny doradca w nowoczesnym rozwojowym klubie. Marek Kępa to strzał w dziesiątkę.
     • Piolub1717 Zgłoś komentarz
      Spółka Ekstraliga spełni swoje zadanie tylko wówczas gdy będzie organizacją w pełni niezależną. Trudno mówić o niezależności kiedy we władzach zasiadają osoby żywo zainteresowane
      Czytaj całość
      podejmowaniem takich a nie innych decyzji, w zależności od interesu reprezentowanego klubu. Chodzi o takie tematy jak np. KSM, poprawki do regulaminu itp. Trochę przypomina to Unię Europejską, w której to Niemcy i Francja to jedno a Polska, Litwa i podobne kraje to drugie. Interesy zarówno klubów jak też PGE Ekstraligi przekładają się nie tylko na wynik sportowy lecz w przeważającej mierze nie pieniądze. A tego po prostu nie trzeba komentować.
      • miłów Zgłoś komentarz
       Sasiny zaczynaj się rozpychać
       • Gekon Zgłoś komentarz
        77 lat i jeszcze zajmował stołek. Stary dziadek mógłby już odejść na emeryturę a nie wszędzie go pełno. Etat do śmierci?
        • wewengosz lublin Zgłoś komentarz
         Dziękujemy tez Panu Sasinowi ze pociągnąl za sznurki i czerwonego prezesa od zespołu FAKTURY GORZÓW usunął ze struktur
         • wewengosz lublin Zgłoś komentarz
          To my teraz możemy wszystko Jakub ojca wsadził . Ale ma chody wszędzie Vrawo PREZES KĘPA HAHAHA
          • Ktoś takiii Zgłoś komentarz
           Ktoś tu chyba zapomniał co Pan Marek Kępa zrobił gdy prowadził jeszcze zespół ostrowii
           • Kacper U.L Zgłoś komentarz
            Za rok wjazd Pacanowa na obrady w Centrali.
            • speed01 Zgłoś komentarz
             Żadnego KSM-u, już to przerabialiśmy dwa razy bez żadnego pozytywnego efektu.
             • speed01 Zgłoś komentarz
              Partia Oszustów na aucie. Jak dobrze.
              Zobacz więcej komentarzy (13)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×