Żużel. Lejonen nie przeszkodził brak Bartosza Zmarzlika. Zespół z Gislaved rozbił rywali

Lejonen Gislaved zmuszone było radzić sobie w Motali bez Bartosza Zmarzlika. Mimo to gości rozgromili miejscową Piraternę 60:30. Świetne spotkanie odjechali Patryk Dudek oraz Dominik Kubera.

Jakub Fordon
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Patryk Dudek
Na czwartek w szwedzkiej Bauhaus-Ligan zaplanowano tylko jedno spotkanie. W nim Piraterna Motala przed własną publicznością zmierzyła się z Lejonen Gislaved. Obie drużyny przystąpiły do meczu w osłabieniu. Gospodarze nie mogli liczyć na udział wciąż leczącego kontuzję Piotra Pawlickiego. W zestawieniu przyjezdnych zabrakło natomiast Bartosza Zmarzlika. Zapewne ma to związek z piątkowym meczem Moje Bermudy Stali Gorzów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla miejscowego zespołu i to nie z powodu rezultatu. Podczas pierwszego wyścigu na tor upadli Tomas H. Jonasson oraz Vaclav Milik. Z powtórki wykluczony został sprawca całego zdarzenia, którym był Szwed. Drugi z zawodników Piraterny... również w nim nie wystąpił. Czech opuścił tor o własnych siłach, ale lekarz zawodów stwierdził, że jest on niezdolny do dalszej jazdy. Przez to w kolejnej odsłonie zastąpił go Luke Becker, który nie uchronił gospodarzy przed porażką, w dodatku podwójną.

Przerwa między pierwszą a drugą odsłoną premierowej gonitwy była dosyć długa, ale nie krócej kibice zgromadzeni na stadionie w Motali zmuszeni byli czekać na kolejny wyścig. Wszystko z powodu oczekiwania na karetkę, która udała się do szpitala wraz z Milikiem.

W zawodach po wznowieniu zdecydowanie lepiej radzili sobie przyjezdni, którzy wygrali dwa ostatnie biegi pierwszej serii. Na otwarcie drugiej zwyciężyli podwójnej, a potem czekała nas kolejna w tym spotkaniu długa przerwa.

I ponownie wszystko za sprawą Jonassona. Szwed nie opanował motocykla tuż po starciu szóstego biegu i na pierwszym łuku po prostu pojechał prosto. Po tym wydarzeniu w spotkaniu więcej razy nie wystąpił. Nie wiadomo jednak, czy powodem była jego fatalna dyspozycja (0 punktów w trzech startach, w tym dwa wykluczenia), czy może jednak problemy zdrowotne.

Dalsza część zawodów przebiegała już bez dłuższych przerw. Z każdą kolejną serią goście powiększali swoją przewagę. Przeciwstawiać się rywalom byli w stanie jedynie Oskar Fajfer oraz Jonas Seifert-Salk.

Ostatecznie Piraterna Motala zgromadziła jedynie 30 punktów i poniosła przed własną publicznością sromotną porażkę. Gości do zwycięstwa poprowadziła dwójka Polaków, Patryk Dudek oraz Dominik Kubera. Wspólnie wykręcili prawie taki sam wynik, jak cały miejscowy zespół. Gorzej w barwach drużyny z Gislaved spisał się inny Biało-Czerwony, Daniel Kaczmarek, który zakończył mecz z dorobkiem 5 "oczek" i dwóch bonusów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był natomiast wcześniej wspomniany Fajfer (12pkt. w 7 startach).