Żużel. Znakomity występ Krcmara. W szeregach tarnowian zawiódł zwłaszcza Ljung

Texom Stal Rzeszów wygrała derby Południa, pokonując Unię Tarnów 51:38. Liderem gospodarzy był Eduard Krcmar (13 pkt), z kolei w szeregach gości najwięcej punktów zdobył Kenneth Hansen (11).

Michał Juraszek
Michał Juraszek
Peter Ljung WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Peter Ljung
Noty dla zawodników Texom Stali Rzeszów:

Paweł Miesiąc 3. Nie błyszczał, ale dołożył kilka ważnych punktów do dorobku drużyny. Brakowało mu trochę szybkości i miał też pecha, gdyż w trzeciej serii jechał na pewnym prowadzeniu, lecz jego sprzęt odmówił posłuszeństwa na ostatnim okrążeniu.

Eduard Krcmar 5+. Zdecydowany lider "Żurawi" w tym meczu. W całych zawodach tylko raz pokonał go jeden z rywali. W pozostałych startach był bezbłędny.

Hubert Łęgowik 4-. Miał bardzo dobre momenty, lecz nie uniknął też błędów. W trzeciej serii został wykluczony za drugie ostrzeżenie, a w ostatnim biegu nie zdołał pokonać żadnego z rywali, gdy rzeszowianie mieli jeszcze szanse na zdobycie punktu bonusowego. Osiem punktów w pięciu startach to jednak solidny wynik.

ZOBACZ WIDEO Canal+ wywalczyło specjalne premie dla najczęściej wygrywających

Dawid Lampart 3+. Zaczął fatalnie, gdyż najpierw wjechał w taśmę, a następnie nie zdobył punktów w swoim drugim starcie, w którym był bardzo wolny. Obudził się jednak w trzeciej serii i kolejne dwa wyścigi wygrał w naprawdę dobrym stylu, choć nie przekonał tym trenera, by ten postawił na niego w biegach nominowanych.

Kevin Woelbert 5-. Zaczął słabo, natomiast rozkręcał się z biegu na bieg i końcówka była w jego wykonaniu świetna. Łącznie zdobył 9 punktów z bonusem.

Mateusz Majcher 1. W biegu młodzieżowym stracił punkt na finiszu, gdyż zbyt szybko zamknął gaz. W kolejnym wyścigu dość nieoczekiwanie jechał na pewnym prowadzeniu, jednak na ostatnim wirażu odnotował defekt. Nie wyjechał do swojego ostatniego startu ze względu na problemy zdrowotne. Pechowy występ.

Timi Salonen 5. Łącznie wystąpił  w pięciu biegach i tylko jeden z nich nie był dobry w jego wykonaniu. W pozostałych radził sobie znakomicie. Fin udowadnia, że ma spory potencjał!

Noty dla zawodników Unii Tarnów:

Oskar Bober 4. Dobrze zaczął, jednak druga część zawodów była bardzo przeciętna w jego wykonaniu. Kibice "Jaskółek" nie mogą natomiast mieć do niego większych pretensji, gdyż zapisał na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową.

Tero Aarnio bez oceny. Stosowano za niego zastępstwo zawodnika.

Kenneth Hansen 4. Miał kilka bardzo dobrych momentów, lecz nie uniknął też znacznie słabszych. Być może jego dorobek byłby bardziej okazały, gdyby nie fakt, że w 14. biegu założył zły kask i został wykluczony z powtórki.

Patryk Rolnicki 2- Kiepski występ tego zawodnika. W trzech pierwszych startach zdobył 3 punkty, lecz w dwóch z nich miał szczęście, gdyż raz Mateusz Majcher odnotował defekt na ostatnim wirażu, a raz w ogóle nie pojawił się pod taśmą. Zawodnik Unii na zakończenie upadł na tor i został wykluczony.

Peter Ljung 1+. Spisał się dość przyzwoicie w dwóch biegach. W trzech pozostałych był zupełnie pogubiony i wolny. To głównie jego punktów zabrakło tarnowianom, by wywieźć z Rzeszowa bardziej korzystny wynik.

Piotr Świercz 3. Całkiem przyzwoity występ tego młodego zawodnika. Zapunktował w każdym z trzech biegów, w których brał udział.

William Drejer 3+. Kolejny raz pokazał, że drzemie w nim spory potencjał. Końcówka w jego wykonaniu była nieco słabsza, lecz cały występ należy uznać za całkiem przyzwoity.

Zobacz także: Zawieszony Rosjanin znalazł się w teamie reprezentanta Polski
Zobacz także: Żużel. ROW Rybnik na musiku. Kolejne kłody pod nogi Zdunek Wybrzeża

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×