Żużel. Poznaliśmy obsady kolejnych imprez oraz numery startowe na finał MMPPK w Lublinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak
zdjęcie autora artykułu

W opublikowanym najnowszym komunikacie Główna Komisja Sportu Żużlowego przedstawiła obsady na kilka imprez, które zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu. Poznaliśmy również numery startowe na finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Przypomnijmy, że tegoroczny turniej finałowy MMPPK zostanie rozegrany 17 sierpnia w Lublinie, a tytułu wywalczonego przed rokiem w Częstochowie bronić będą właśnie lubelskie Koziołki. Organizatorem będzie miejscowy Motor ponieważ w ubiegłym roku zawodnicy tego ośrodka zajęli drugie miejsce i zdobyli srebrne medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Wcześniej odbyły się trzy rundy eliminacyjne i do gospodarzy dołączyły kolejno ekipy z Częstochowy i Wrocławia (z Rzeszowa), Grudziądza i Bydgoszczy (z Gniezna) oraz Ostrowa Wielkopolskiego i Leszna (z Zielonej Góry).

W przyszłym tygodniu z kolei czeka nas jeszcze kilka dodatkowych imprez. Na wtorek i środę 9 i 10 sierpnia w Krośnie oraz w Rybniku zaplanowano dwa Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów. W najbliższym czasie w Grudziądzu oraz w Bydgoszczy odbędą się z kolei kolejne rundy Nice Cup. Dodatkowo w Wawrowie zostanie rozegrany Puchar Ekstraligi w klasach 85-125cc. Właśnie poznaliśmy obsady sędziowskie wspomnianych turniejów.

Na koniec GKSŻ poinformowała o tym, że w Gorzowie do 19 sierpnia potwierdzono do startów w PGE Ekstralidze kolejnego zawodnika. Mowa tu o Mathiasie Pollestadzie, który do tej pory rywalizował tylko w U24 Ekstralidze. To potwierdzenie oznacza, że będzie on mógł wystąpić w Moje Bermudy Stali w najbliższym meczu w Lublinie, najpewniej pod 8. numerem, ponieważ do podstawowego składu pod nieobecność Martina Vaculika wskoczył Wiktor Jasiński.

ZOBACZ WIDEO Robert Dowhan: Czasami żal patrzeć. Falubaz może podzielić los Unii Tarnów

Obsady sędziowskie:

Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów Wtorek, 9 sierpnia 2022, Krosno godzina 18:00 Sędzia: Rafał Kobak

Środa, 10 sierpnia 2022, Rybnik godzina 18.00 Sędzia: Bartosz Ignaszewski

4. runda Nice Cup Czwartek, 11 sierpnia 2022, Grudziądz godzina 17.00 Sędzia: Tomasz Fiałkowski

Puchar Ekstraligi 85-125cc Niedziela, 14 sierpnia 2022, Wawrów godz. 12.00 Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński

5. runda Nice Cup Czwartek, 18 sierpnia 2022, Bydgoszcz godzina 16.00 Sędzia: Remigiusz Substyk oraz praktykant: Mateusz Błoński

Numery startowe na finał MMPPK - Lublin, 17 sierpnia 2022: 1, 2, 15 - Maszewski GKM Grudziądz 3, 4, 16 - Motor Lublin 5, 6, 17 - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7, 8, 18 - Włókniarz Częstochowa 9, 10, 19 - Fogo Unia Leszno 11, 12, 20 - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 13, 14, 21 - WTS Sparta Wrocław

Czytaj także: Motor Lublin najlepszy na swoim torze. Komplety Cierniaka i Lamparta Vaclav Milik wskazał najtrudniejszego rywala w play-offach. Lider Wilków zaskoczył!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy sądzisz, że w tegorocznym finale MMPPK złote medale wywalczy Motor Lublin?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)