Żużel. Kolejny zawodnik GKM-u skończy sezon przedwcześnie! "Potrzebna jest operacja"

Wydłuża się lista zawodników ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, którzy nie odjadą sezonu 2022 w pełnym jego wymiarze. W sobotę o przedwczesnym zakończeniu ścigania poinformował Norbert Krakowiak.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Norbert Krakowiak WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Norbert Krakowiak
Ten sezon nie oszczędził zawodników ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, którzy doznali wielu mniejszych i większych urazów. Z powodu bardzo groźnej kontuzji sezon przedwcześnie dobiegł końca dla Nickiego Pedersena, a niedawno decyzję o zjechaniu z torów w tym roku podjął Krzysztof Kasprzak.

W sobotę podobny komunikat swoim fanom przekazał Norbert Krakowiak. Zawodnik GKM-u już w połowie czerwca w magazynie WP SportoweFakty mówił, że jeździ z niezaleczoną kontuzją. Wierzył, że wszystko dojdzie do normy.

Niestety, ale ostatnie szczegółowe badania kontuzjowanego kolana wykazały, że uraz jest bardziej poważny, niż początkowo mogło to się wydawać i potrzebna będzie operacja. Takowa została już zaplanowana na początek września.

ZOBACZ WIDEO Śmiała teoria Jerzego Kanclerza: Polonię w PGE Ekstralidze będzie stać na awans do play-off

"Oznacza to, że sezon zakończę o miesiąc wcześniej" - dodał zawodnik.

Wiemy już, że Krakowiak odjedzie jeszcze to, co będzie mu dane do końca sierpnia. W jego terminarzu widnieją przede wszystkim dwa mecze szwedzkiej Bauhaus-Ligan (16 i 23 sierpnia), o ile dostanie na nie powołanie. W razie wtorkowej absencji w kraju Trzech Koron, jego GKM Grudziądz U-24 ma ostatnie spotkanie w U-24 Ekstralidze.

Czytaj także:
Marek Cieślak potwierdza zainteresowanie ze strony pierwszoligowca
Junior Arged Malesy mówi o porównaniach do jednej z legend

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×