Żużel. Kolejny zawód ze strony Holdera. Stal miała lidera i skuteczną drugą linię [NOTY]

Oceniamy zawodników po meczu ćwierćfinałowym PGE Ekstraligi, w którym For Nature Solutions Apator Toruń wygrał u siebie z Moje Bermudy Stalą Gorzów (46:44). Po stronie gości szalał Zmarzlik, a bardzo cenne punkty dokładali Hansen i Jasiński.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Jack Holder WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Jack Holder
Noty dla zawodników For Nature Solutions Apatora Toruń:

Paweł Przedpełski 4-. Ocena być może dość naciągana, ale nie sposób nie docenić jego świetnej obrony przed szybszym Zmarzlikiem w pierwszej serii i odpowiedzialnej wygranej na koniec, co dało Aniołom ważny remis. Wciąż jednak ma problemy z ustabilizowaniem dyspozycji na równym poziomie.

Patryk Dudek 4+. Nie był to jego przesadnie udany występ, bo nie uniknął wpadek i dość dyskretnej jazdy, jednakże nie pierwszy raz, gdy przyszło do decydującej chwili, stanął na wysokości zadania. Fenomenalny bój z liderem rywali w piętnastym wyścigu na długo zapadnie wszystkim w pamięć.

Jack Holder 2. Ponownie dość mizerny występ świeżo upieczonego uczestnika cyklu Grand Prix 2023. W sobotni wieczór w Glasgow fruwał, minęła niecała doba i jeździł na znacznie niższym pułapie. Czarę goryczy przelało spóźnienie na start w biegu dziesiątym i wyraźna przegrana z Jasińskim w dwunastym. Raczej zasłużenie nie wystąpił w nominowanym.

Robert Lambert 4. W poprzednim starciu ze Stalą jego pojedynki ze Zmarzlikiem były bardzo ozdobne i widowiskowe dla oka. Tym razem Brytyjczyk trzykrotnie przegrał z Polakiem, ale poza tym wykonywał swoje zadania dość dobrze.

Denis Zieliński 3. Równo i solidnie. Wiadomo, że jest w cieniu kolego z juniorskiej pary, ale po raz pierwszy w tym sezonie w każdym swoim biegu w zawodach ligowych pokonywał rywala, a tego się od niego wymaga na domowym owalu.

Krzysztof Lewandowski 3. Duża ochota do jazdy i do walki. Chciał się pokazać z dobrej strony i częściowo mu się to udało, choć zapewne czuje niedosyt po trzech przegranych z Jasińskim, który na pewno był w jego zasięgu.

Mateusz Affelt bez oceny. Nie wyjechał na tor.

Noty dla zawodników Moje Bermudy Stali Gorzów:

Szymon Woźniak 3. Dość rwane spotkanie w jego wykonaniu, bo już w środkowej fazie zmagań był na wysokim poziomie, m.in. dwukrotnie pokonał Przedpełskiego, lecz w kluczowym biegu przegrał start i nie pomógł Stali w osiągnięciu choćby remisu.

Wiktor Jasiński 3. Wrzucony na głęboką wodę i początkowo nawet na zbyt głęboką, ale wychowanek nie poddał się i odegrał istotną rolę, by gorzowska ekipa liczyła się w walce o zwycięstwo do samego końca. Poprawił starty, ustawienia, a to zdało egzamin. Trzy razy pokonał Lewandowskiego, na co zapewne obóz Stali bardzo liczył.

Bartosz Zmarzlik 5+. Pokonany na początku i na końcu, "w środku" nie do złapania, bo też świetnie ruszał spod taśmy, co bardzo kontrastowało z występem w lipcu. Lider i gwiazda z prawdziwego zdarzenia, lecz z pewnością musiał czuć się zaskoczony, kiedy tak wysoko poprzeczkę zawiesił mu w decydującym momencie Dudek. Zapachniało tutaj Derbami Ziemi Lubuskiej sprzed lat.

Martin Vaculik bez oceny. Stosowano za niego zastępstwo zawodnika.

Patrick Hansen 3+. Skorzystał z silników Vaculika i to było widać gołym okiem. Miał prędkość i częściowo zrobił z niej użytek, bo pokonać Lamberta czy Przedpełskiego na ich torze nie jest łatwą sztuką. Przytrafiły mu się dwa zera, co zabrakło mu możliwość zdobycia pierwszej "dwucyfrówki" w karierze w PGE Ekstralidze.

Mateusz Bartkowiak 2-. Może czuć niedosyt po wyścigu młodzieżowym, bo prowadził, ale ostatecznie dał się wyprzedzić. Ostatni punkt zdobył na tzw. "trupie".

Oskar Hurysz 1. Nie odnalazł się i w każdym z biegów przyjeżdżał do mety na końcu stawki.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

CZYTAJ WIĘCEJ:
Stal taki wynik brałaby w ciemno. Dudek docenił klasę rozbitego kontuzjami rywala
Szokujące słowa dotyczące toru w Glasgow. "Myślę, że to dlatego Anders złamał nogę"

ZOBACZ WIDEO Prezes Stali Gorzów: Nadejdzie druga fala transferów


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×