Żużel. Zacięte spotkanie w King's Lynn. Znakomity występ Nichollsa i niezrozumiałe decyzje sędziego

W drugim czwartkowym spotkaniu brytyjskiej Premiership King's Lynn Stars minimalnie pokonało na własnym torze Peterborough Panthers 46:44. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Frederik Jakobsen.

Michał Mielnik
Scott Nicholls WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Scott Nicholls
Obie drużyny w tym spotkaniu skorzystały z przepisu o zastępstwie zawodnika. Wśród gospodarzy nie zjawił się Thomas Joergensen, natomiast u gości był to Michael Palm Toft.

Mocny początek spotkania zanotowali gospodarze, którzy po pierwszej serii mieli już 12 punktów przewagi. W połowie zawodów gospodarze wciąż utrzymywali sporą przewagę, jednak później goście zaczęli odrabiać straty. Przed ostatnim biegiem wszystko było już jasne, lecz ostatnie rozdanie podwójnie wygrali goście, co ustawiło wynik meczu na 46:44.

Podczas spotkania nie odbyło się bez kontrowersji. W biegu dziewiątym Chris Harris spóźnił się na start i przekroczył czas dwóch minut, a mimo to wystartował w tym biegu i go wygrał. W kolejnym starciu na starcie w regulaminowym czasie dwóch minut nie wyrobił się James Wright, jednak nie miał tyle szczęścia co Harris i z biegu został wykluczony. Z kolei w 11. biegu Benjamin Basso wjechał w Frederika Jakobsena, a jako sprawca przerwania biegu wykluczony został.. Jakobsen.

W zespole gospodarzy najlepiej zaprezentował się wspomniany już Jakobsen. Duńczyk wywalczył 10 punktów i bonus. Wśród gości najlepszym zawodnikiem był Scott Nicholls - zdobywca 15 punktów i bonusa.