Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Dwóch Polaków wystąpiło w US Open. Chlupac i Nagibin z tytułami

Marcin Nicpoń i Voytek Dojka wystąpili w tradycyjnym turnieju US Open na torze w Owego. Pierwszy z nich zajął drugie miejsce w Dywizji 3. W Czechach i Rosji wyłoniono z kolei najlepszych juniorów.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Max Ruml na prowadzeniu WP SportoweFakty / Eddie Phillips / Na zdjęciu: Max Ruml na prowadzeniu
Turniej US Open tradycyjnie odbywał się w ciągu dwóch dni. Na zakończenie rywalizacji pięciu najlepszych zawodników z Dywizji 1 miało do odjechania aż... cztery biegi finałowe. Pomiędzy każdym z nich było pięć minut przerwy.

Zdecydowanie najlepiej wypadł Broc Nicol. Zawodnik Budmax-Stal Polonii Piła w pierwszej odsłonie przegrał z Charliem Venegasem, a później trzykrotnie był górą i zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Drugi w Dywizji 3 był Marcin Nicpoń, a w zawodach wziął jeszcze udział Voytek Dojka.

W Pradze dobiegły końca mistrzostwa Czech juniorów. W klasyfikacji zawodników do lat 21 najlepszy okazał się Petr Chlupac, który o zaledwie dwa punkty wyprzedził Daniela Klimę. Podium uzupełnił Matous Kamenik - zwycięzca zmagań do lat 19.

Odnotujmy, że mistrzem Finlandii na długim torze został Jesse Mustonen. Reprezentant tego kraju podczas Speedway of Nations wywalczył w Forssie komplet punktów.

Najlepszym rosyjskim juniorem został natomiast Paweł Nagibin. W biegu dodatkowym pokonał Aleksandra Bierdyszewa. Na trzecim stopniu podium stanął Witalij Kotlar. W Bolivar z kolei Cristian Zubillaga zwyciężył w V rundzie Zimowych Indywidualnych Mistrzostwach Argentyny.

Wyścigi finałowe US Open:

Punktacja:

(03-04.09) US Open - Owego (za: speedwaybikes.com)
1. Broc Nicol
2. Charlie Venegas
3. Adam Mittl
4. Spencer Portararo
5. Mike Cortese
6. Jonny Oakden
7. Levi Harris
8. Dave Oakden
9. Dalton Oakden
10. Caleb Stewart
11. Jerry Harman
12. Trenton Lane
13. Ronnie Correy
14. Dana Marsh
15. Dave Pieper
16. Brian McManamon
17. Ken Pieper
18. Alex Heath

***

(06.09) II runda Drużynowego Pucharu Rosji - Bałakowo (za: speedway-press.ru)

I Wostok Władywostok - 50:
1. Paweł Łaguta - 11 (3,2,1,2,3)
2. Grigorij Łaguta - 15 (3,3,3,3,3)
3. Mark Karion - 10 (0,3,2,2,3)
4. Nikita Korowko - ns
5. Witalij Kotlar - 14

II Turbina Bałakowo - 30:
1. Władimir Borodulin - 8 (2,2,2,1,1)
2. Ilja Czałow - 13 (2,3,3,3,2)
3. Władimir Bogma - ns
4. Aleksandr Bierdyszew - 6 (2,2,0,0,2)
5. Aleksandr Kajbuszew - 3 (1,1,w,0,1)

III Mega-Łada Togliatti - 24:
1. Siemion Zujew - 2 (0,1,d,1,0)
2. Jewgienij Sajdullin - 9 (0,3,1,3,2)
3. Roman Lachbaum - 10 (3,1,3,2,1)
4. Iwan Bielajew - 1 (1,w)
5. Daniił Wizgird - 2 (1,1,0)

IV Baszkiria Oktiabrskij - 15:
1. Denis Gizatullin - 4 (1,0,2,1,0)
2. Marat Gatijatow - 5 (1,w,2,2,w)
3. Rustam Muchtarow - 3 (2,u,0,0,1)
4.
5. Paweł Nagibin - 3 (0,0,1,0,2)

***

(06.09) IV runda IM Czech Juniorów - Praga (za: speedwaya-z.cz)
1. Petr Chlupac - 15 (3,3,3,3,3)
2. Daniel Klima - 14 (3,3,3,2,3)
3. Matous Kamenik - 13 (2,3,2,3,3)
4. Jaroslav Vanicek - 12 (2,2,3,3,2)
5. Adam Bednar - 11 (3,2,2,2,2)
6. Bruno Belan - 9 (3,3,1,1,1)
7. Jan Jenicek - 9 (2,1,1,3,2)
8. Matej Fryza - 8 (1,2,2,2,1)
9. Jan Hlacina - 7 (1,1,0,2,3)
10. Vojtech Sachl (250cc) - 7 (2,2,1,1,1)
11. Jakub Exler - 5 (1,1,3,0,0)
12. Vojtech Zamazal - 4 (0,1,2,1,0)
13. Adam Nejezchleba (250cc) - 3 (0,0,1,0,2)
14. Michal Bastecky - 1 (1,0,-,-,-)

Klasyfikacja IM U-21:
1. Petr Chlupac - 57
2. Daniel Klima - 55
3. Matous Kamenik - 49
4. Jaroslav Vanicek - 44
5. Bruno Belan - 31

Klasyfikacja IM U-19:
1. Matous Kamenik - 49
2. Jaroslav Vanicek - 44
3. Bruno Belan - 31
4. Matej Fryza - 27
5. Jan Jenicek - 25

***

(07.09) Finał Sezonu - City of Industry (za: speedwaybikes.com)
1. Max Ruml
2. Gino Manzares
3. Broc Nicol
4. Aaron Fox
5. Tim Gomez
6. Slater Lightcap
7. Shawn McConnell
8. Austin Novratil

* Wyniki skrócone

***

(08.09) III runda Drużynowego Pucharu Rosji - Togliatti (za: speedway-press.ru)

I Wostok Władywostok - 35:
1. Paweł Łaguta - 9 (3,0,1,3,2)
2. Grigorij Łaguta - 9 (3,3,3)
3. Siergiej Łogaczow - 7 (2,2,3,w)
4. Denis Baszmakow - 2 (1,1,w)
5. Witalij Kotlar - 8 (w,2,2,1,3)

II Turbina Bałakowo - 34:
1. Władimir Borodulin - 7 (2,3,w,0,2)
2. Ilja Czałow - 12 (2,2,3,2,3)
3.
4. Aleksandr Bierdyszew - 6 (2,1,0,1,2)
5. Aleksandr Kajbuszew - 9 (1,2,2,2,2)

III Baszkiria Oktiabrskij - 27:
1. Denis Gizatullin - 6 (1,0,1,3,1)
2. Marat Gatijatow - 11 (1,3,3,3,1)
3. Rustam Muchtarow - 1 (0,1,0,0,w)
4.
5. Paweł Nagibin - 9 (3,1,2,0,3)

IV Mega-Łada Togliatti - 22:
1. Siemion Zujew - 3 (0,0,1,1,1)
2. Jewgienij Sajdullin - 8 (3,3,u,2,0)
3. Roman Lachbaum - 10 (3,3,2,2,0)
4. Jewgienij Antipow - 1 (0,0,1,w)
5. Daniił Wizgird - 0 (0)

***

(10.09) Drużynowe Mistrzostwa Czech Juniorów - Slany (za: speedwaya-z.cz)

I AK Marketa Praga - 34:
Daniel Klima - 20 (4,4,4,4,4)
Adam Bednar - 14 (3,3,3,2,3)

II AK Marketa Praga - 31:
Petr Chlupac - 19 (4,4,4,3,4)
Jaroslav Vanicek - 12 (3,3,3,0,3)

III AK Slany - 24:
Bruno Belan - 12 (3,2,2,3,2)
Matous Kamenik - 12 (4,w,0,4,4)
Vojtech Zamazal - ns

IV PK Pilzno - 19:
Matej Fryza - 12 (2,0,4,4,2)
Vojtech Sachl (250cc) - 7 (0,2,3,2,u)

V AMK Zlata Prilba Pardubice - 17:
Jan Hlacina - 10 (2,3,2,3,0)
Jan Jenicek - 7 (0,4,0,w,3)

VI AK PD Walbo Koprzywnica - 10:
Radek Bambuch - 2 (2,w,w,-,-)
Jakub Sazovsky - 8 (0,2,2,2,2)

***

(10.09) Knobby Night - Costa Mesa (za: speedwaybikes.com)
1. Max Ruml - 15 (3,3,3,3,3)
2. Gino Manzares - 11 (2,3,2,2,2)
3. Austin Novratil - 12 (3,2,3,3,1)
4. Shawn McConnell - 9 (2,3,2,2,0)
5. Slater Lightcap - 8 (3,1,1,0,3)
6. Charles Ermolenko - 8 (2,2,1,1,2)
7. Eddie Castro - 7 (1,1,3,1,1)
8. Randy DiFrancesco - 3 (1,0,2,0,0)
9. Ronnie Correy - 2 (0,2,-)
10. Bobby Schwartz - 1 (0,1,0)
11. Michael Wells - 1 (1,0,0)
12. Justin Almon - 0 (0,0,0)
13. Billy Janniro - ns

***

(10.09) Internationale Zandbaanraces - Vechta (za: baansportfansite.nl)
1. Julian Bielmeier - 20 (5,5,5,5)
2. Timo Wachs - 15 (3,4,4,4)
3. Marcel Sebastian - 13 (4,3,3,3)
4. Kevin Lueck - 7 (2,2,2,1)
5. Finn Loheider - 5 (1,1,1,2)
6. Lando Michaelis - 0 (0,0,0,0)

***

(10.09) Finał IM Finlandii na długim torze - Forssa
1. Jesse Mustonen - 15+5
2. Joerg Tebbe (Niemcy) - 14+4
3. Henri Ahlbom - 11+5+3
4. Simo Pulli - 10+3+2
5. Max Koivula - 12+1
6. Janne Koivula - 9+4+0
7. Klaus-Peter Gerdemann (Niemcy) - 5+2
8. Jani-Pekka Koivula - 4+1
9. Topi Mustonen - 5+ns
10. Mattias Blom - 2
11. Jero Kirilov - 2
12. Juho Kivistoe - 1

***

(10.09) Division 2 - Esbjerg

I Esbjerg Motor Sport Speedway - 43:
1. Fredrik Pedersen - 14 (2,3,3,3,3)
2. Thomas Soerensen - 7 (3,d,3,1)
3. Carsten Hansen - 10 (2,2,3,3)
4. Viktor Larsen - 12 (1,3,2,3,3)

II Slangerup Speedway Klub - 40:
1. Dennis Pedersen - 8 (2,2,2,2)
2. Villads Nagel - 14 (3,3,3,3,2)
3. Mortn Qvistgaard - 6 (1,2,1,2)
4. Birk Emil Olsen - 12 (3,3,2,2,2)

III Outrup Speedway Club - 23:
1. Ruben Guikema - 6 (2,d,2,1,1)
2. Hakon Lerche - 7 (3,1,1,2)
3. Ole Knudtzen - 6 (1,2,1,1,1)
4. Tristan Andersen - 4 (1,1,1,1)

Park maszyn w Esbjergu (fot. Stanisław Wrona) Park maszyn w Esbjergu (fot. Stanisław Wrona)

***

(11.09) Finał IM Rosji do lat 21 - Oktiabrskij (za: speedway-press.ru)
1. Paweł Nagibin - 14+3 (3,3,2,3,3)
2. Aleksandr Bierdyszew - 14+2 (2,3,3,3,3)
3. Witalij Kotlar - 14+w (3,3,3,3,2)
4. Aleksandr Kajbuszew - 12 (2,2,3,2,3)
5. Rustam Muchtarow - 11 (1,3,2,3,2)
6. Daniił Wizgird - 8 (2,1,0,2,3)
7. Denis Baszmakow - 7 (3,2,w,2,0)
8. Jewgienij Antipow - 7 (1,1,1,2,2)
9. Nikita Korowko - 6 (2,2,2,d,-)
10. Nikita Smysznikow - 6 (1,2,1,1,1)
11. Kiriłł Lejman - 5 (1,0,3,1,u)
12. Aleksandr Bogomołow - 4 (3,1,w,w,-)
13. Maksim Sirotkin - 3 (2,1)
14. Arsienij Siergiejew - 3 (0,0,1,1,1)
15. Wasilij Krasnokutskij - 3 (0,1,d,1,1)
16. Nikita Ermolenko - 2 (0,0,2,0,w)
17. Władimir Szwajkow - 1 (w,0,1,w,-)
18. Daniił Suchaninskij - 0 (0)

***

(11.09) V runda Zimowych IM Argentyny - Bolivar (za: speedwaytotal.com)
1. Cristian Zubillaga - 16 (3,3,3,2,2,3)
2. Fernando Garcia - 17 (3,3,3,3,3,2)
3. Eber Ampugnani - 9 (-,-,3,3,3,u/-)
4. Alex Acuna - 10 (2,3,1,2,2,w)
5. Julio Romano - 11 (3,2,2,3,1)
6. Damian Boyero - 10 (2,3,3,1,1)
7. Joaquin Felix - 7 (1,2,1,3,-)
8. Antonio Moyano - 6 (2,2,0,2,0)
9. Santiago Gallardo - 6 (3,1,2,0)
10. Gonzalo Racosta - 6 (1,2,2,1)
11. Ramiro Lobos - 5 (1,1,2,1)
12. Matias Galdos - 4 (0,1,1,2)
13. Nicolas Marquez - 2 (2,d,-,-)
14. Toto Castillo - 1 (1,d,d,0)
15. Luciano Goycochea - 0 (0,-,d,-)

Podium zawodów w Bolivar (fot. Juan Tsausoglu) Podium zawodów w Bolivar (fot. Juan Tsausoglu)

Czytaj także:
Dwóch kolejnych zawodników blisko Abramczyk Polonii Bydgoszcz
Lider Wilków wciąż eksperymentuje. Zaryzykuje na finał?

ZOBACZ WIDEO Kuciapa o Drabiku: Kontakt jest wystarczający


Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy chciałbyś/chciałabyś zobaczyć zawody z czterema biegami finałowymi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×