Żużel. Złoto zawodników Arged Malesy i Texom Stali. Polak ratował honor swojej drużyny

W sobotnie przedpołudnie na torze w Holsted rozegrany został finał Divison 1. W duńskich rozgrywkach brali dwaj Polacy - Patryk Rolnicki i Piotr Pióro. Ten pierwszy w finale ratował honor swojej drużyny, która spisała się fatalnie.

Konrad Cinkowski
Patryk Rolnicki WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki
Od początku ton rywalizacji nadawały dwie drużyny, gospodarze Holsted Speedway Klub oraz Outrup Speedway Club. I to właśnie między nimi toczyła się walka o triumf w duńskiej Division 1, a o losach rozgrywek decydował ostatni wyścig.

Przed nim drużyna z Holsted prowadziła 38:37. W wyścigu numer dwadzieścia Mads Dalum dorzucił jednak do dorobku tylko jeden punkt, a najgroźniejszy rywal - Jannik Soerensen triumfował. To oznaczało, że drużyna z Outrup zwycięża 40:39.

W finale o sile złotych medalistów decydował m.in. duet Arged Malesy Ostrów - Tim Soerensen oraz Nicolai Heiselberg, a cennych sześć punktów dorzucił Bastian Borke (Texom Stal Rzeszów).

Trzecie miejsce przypadło drużynie z Esbjerg, zaś ostatnią lokatę zajęli reprezentanci Slangerup Speedway. W tej ekipie prym wiódł Patryk Rolnicki, który wywalczył 12 "oczek". Jego partnerzy w czwórkę dorzucili... sześć.

Punktacja (za: DMU RS):