Żużel. Podjęli ważną decyzję dotyczącą przyszłości. Już mają jasny cel na rok 2023

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Mateusz Tonder
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Mateusz Tonder
zdjęcie autora artykułu

Działacze Vargarny Norrkoeping w ostatnich tygodniach czynili duże starania, by pojechać w Bauhaus-Ligan w sezonie 2023. W tym tygodniu zapadła ostateczna decyzja, którą przekazano kibicom.

Vargarna Norrkoeping została w tym sezonie wicemistrzem Allsvenskan League, choć już wcześniej działacze mówili wprost, że chcą pojechać w Bauhaus-Ligan, niezależnie od rezultatów meczów półfinałowych i finałowych.

W klubie zdawali sobie sprawę, że sportowy awans oznacza wiele wyzwań, przede wszystkim tych finansowych.

"Przez ostatnie trzy lata ciężko pracowaliśmy, aby odwrócić ten negatywny trend, w którym się znalazło nasze stowarzyszenie. Skupialiśmy się na uporządkowaniu gospodarki, organizacji oraz budowaniu części sportowej dla drużyny. Odnotowaliśmy pozytywne wyniki ekonomiczne i przestrzegaliśmy założonego sobie 3-letniego planu" - czytamy w oświadczeniu.

ZOBACZ WIDEO Afera biletowa przed finałem. Prezes tłumaczy się ze sprzedaży i podaje konkretne liczby!

To jednak nie wystarczyło. Zarządzający rozgrywkami ligowymi przedstawili Vargarnie szereg rzeczy, które ci muszą spełnić. Dodatkowo sami działacze wywnioskowali co musi się stać, by klub mógł myśleć, o czymś więcej.

"Publiczność musi być trzy razy większa, niż obecnie. Przychody sponsorów muszą być jakieś 3-3,5 razy większe, niż obecnie mamy miejsce w Szwecji, bo koszty zawodników byłyby nawet pięć razy wyższe, niż dotychczas" - dodają.

W klubie jednak nie skreślają marzeń. Wyznaczyli sobie, że spróbują za rok, kiedy już będą mistrzami Allsvenskan League i będą widzieć, że czynione przez nich starania faktycznie mają sens na lepszą przyszłość. W międzyczasie będą m.in. wymienione dmuchane bandy oraz poczynione inwestycje w tor.

Czytaj także: Czołowy zawodnik ligi potwierdza duże zainteresowanie! Junior Sparty Wrocław chciałby znaleźć klub w niższej lidze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Thorin
27.09.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ty cha... J#Y!!! Dlaczego dałeś zdjęcie Tondera w kevlarze Falubazu jeśli nie ma nawet wzmianki o Zielonej Górze!?!?!?!?! TY parchaty clicbaitowcu, a tfu na ciebie!!!