Żużel. Nie będzie wielkiego powrotu do Stali Gorzów. Nie o taką okazję chodzi prezesowi

Środowisko żużlowe żyje od kilku godzin powrotem Mateja Zagara do Moje Bermudy Stali. Słoweniec miałby zastąpić w Gorzowie Oskara Fajfera. Z naszych informacji wynika jednak, że do takiego transferu nie dojdzie.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Matej Zagar na prowadzeniu WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Matej Zagar na prowadzeniu
O powrocie Mateja Zagara do Gorzowa napisał w środę "Przegląd Sportowy". Przymierzanie zawodników do Stali trwa w najlepsze od kilku tygodni, bo prezes Waldemar Sadowski w jednym z wywiadów powiedział, że wprawdzie skompletował skład na przyszłoroczne rozgrywki, ale dodał, że będzie uważnie obserwować rynek i być może skorzysta jeszcze z jakiejś okazji.

Gorzowianie nie traktują jednak w kategoriach okazji Mateja Zagara, mimo że dobrze wspominają czasy, kiedy ten startował w ich klubie. W ocenie zarządu i sztabu szkoleniowego Stali na rynku są obecnie dostępni żużlowcy, którzy gwarantują wyższy poziom sportowy od Słoweńca.

Za takiego zawodnika w Gorzowie uważają też Oskara Fajfera, z którym klub osiągnął porozumienie po tym, jak zakomunikował rozstanie z Bartoszem Zmarzlikiem. Stal widzi jego determinację i uważa, że przy odpowiednim wsparciu sprzętowym Fajfer może sporo dać zespołowi. Nie jest również prawdą, że gorzowscy działacze organizują Fajferowi nowy klub, bo chcą go zastąpić kimś lepszym.

28-latek od dłuższego czasu jest traktowany jak pełnoprawny członek drużyny. Z naszych informacji wynika, że Fajfer był z zespołem w Bydgoszczy, gdzie Stal przygotowywała się do rewanżowego spotkania w ramach finału PGE Ekstraligi. Prezes Waldemar Sadowski miał też uspokajać już nowego zawodnika po ostatnich publikacjach medialnych i zapewniać go, że klub widzi w nim spory potencjał.

ZOBACZ WIDEO Miśkowiak wskazał najważniejszy moment swojej juniorskiej kariery. Wyznaczył też ambitny cel na przyszłość

Zobacz także:
Wilki blisko pierwszego transferu
ROW chwali się krajowym seniorem

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×