• MŚ 2022

Żużel. Kolejne medale dla Polski! Klasyfikacja końcowa SGP2

Mateusz Cierniak w piątek przypieczętował tytuł mistrza świata juniorów. To kolejny taki tytuł polskiego żużlowca w ostatnich latach. Od 2012 roku tylko trzy razy Biało-Czerwoni nie zdobywali złotego medalu w tych rozgrywkach.

Wojciech Ogonowski
Mateusz Cierniak WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak
W trzecim, ostatnim turnieju finałowym, który w piątek odbył się w Toruniu, Mateusz Cierniak zajął trzecie miejsce i zdobył 16 punktów. Wcześniej wygrywał turnieje w Pradze i Cardiff, dzięki czemu jego przewaga nad drugim zawodnikiem wynosiła przed trzecim finałem aż 12 punktów.

Srebrny medal zdobył Jan Kvech z Czech, natomiast brązowy ubiegłoroczny mistrz Jakub Miśkowiak. O wielkim pechu za to mówić może Wiktor Lampart, który prowadził w finałowym biegu w Toruniu i gdyby tak dojechał do mety, to zdobyłby srebrny medal. Niestety dla niego na tor upadł Mateusz Świdnicki, a w powtórce Lampart był "tylko" drugi, przez co nie zdobył ani srebrnego ani nawet brązowego medalu.